Вони борються за життя наших бійців без зарплат та пільг УБД…

 Серпень 3, 2016

5459_p_14_img_0002«Хоттабич» — це об’єднання трьох волонтерських команд, які у взаємодії з медичними підрозділами Збройних Сил України евакуйовують військових поранених у зоні АТО.

Поблизу населеного пункту Зайцеве, що неподалік окупованої Горлівки, де проходить лінія оборони, на позиції логістичного центру розміщено декілька замаскованих кунгів та цивільний трейлер. Це табір волонтерів однієї з команд медичної групи «Хоттабич». Вони готові в будь-яку хвилину доби оперативно евакуювати поранених бійців. Команда волонтерів-медиків перебуває в безпосередній близькості до передових позицій двох наших бригад, які тримають оборону в районі населених пунктів Зайцеве, Майорськ, Кодема.

По прибутті до табору волонтерів мене зустрів представницького вигляду високий чоловік міцної статури з добрими очима. Подавши жилаву міцну руку, він коротко відрекомендувався: «Начальник штабу, Дмитро». Довго не балакали, а відразу пересівши в медичний джип, вирушили на «нулі» — в точки евакуації наших поранених.

Удень на передовій усе виглядає доволі спокійно. Інколи чути черги ворожих ДШК, працюють снайпери. Проте під вечір починаються інтенсивні обстріли з великих калібрів.

5459_p_14_img_0001— Вчора почали гатити з шостої вечора, — об’їжджаючи вирви від мінометних обстрілів, розповідає Дмитро. — Слава богу, поранених не було…

Система евакуації з «нулів» уже відпрацьована до автоматизму: «300-х» з передової вивозять військові медики на МТЛБ або в «таблетках» до точок евакуації. Далі команди волонтерів везуть поранених до найближчих лікарень чи госпіталів.

Дмитро відповідає за ефективну взаємодію всіх волонтерських підрозділів волонтерського об’єднання «Хоттабич», які працюють у зоні АТО.

— Одна наша ланка — в базовому таборі в логістичному центрі. Інші — у Карлівці та Авдіївці, — розповідає Дмитро, який до війни працював віце-президентом з інвестицій та збуту Державної акціонерної холдингової компанії «Артем». — Для евакуації поранених у нашому розпорядженні шість реанімобілів. Також є й інші — мобільний стоматологічний кабінет, лазня тощо.

Загалом цей невеличкий автопарк становлять 12 автівок, що потребують постійного обслуговування, а часом і ремонту.

— Дякуємо небайдужим людям, які нам допомагають, — каже Дмитро. — Для нас головне — рятувати життя наших бійців. Ми цим живемо.

Дивлячись в обличчя цього волонтера, абсолютно віриш щирості його слів. Спілкуватися з такими людьми — ніби пити чисту воду зі святого джерела. У цих волонтерів немає зарплат та посвідчень УБД. Вони добровільно вирішили приїхати в зону АТО та борються за життя кожного нашого пораненого.

У групі «Хоттабич» зібралися не лише лікарі. Тут є менеджери компаній, професійні водії, розробники комп’ютерних програм… Роботи вистачає для всіх.

Вадим КОВАЛЬОВ

Схожi записи: