Завдання для «оборонки»: перехід на стандарти НАТО, залучення міжнародних інвесторів, поглиблення партнерства зі світовими лідерами ОПК

 Серпень 1, 2016

5458_p_15_img_0001За два роки підприємства «Укроборонпрому» передали силовим структурам понад 12 тисяч одиниць озброєння та військової техніки

За два попередні роки підприємства ДК «Укроборонпром» для потреб силових відомств України відремонтували 4704 одиниці техніки. Зокрема відновлено 899 одиниць ракетно-артилерійського озброєння, 2564 одиниці бронетехніки, автомобілів та двигунів до них, 356 одиниць авіатехніки та агрегатів, 6 одиниць техніки ВМС, 902 одиниці засобів зв’язку, протиракетної оборони та радіоелектронної боротьби. А загальна кількість модернізованої та виготовленої нової техніки (для потреб Міноборони, Нацгвардії тощо) перевищила 8 тисяч одиниць. Серед них — 1412 одиниць ракетно-артилерійського озброєння, 160 одиниць бронетехніки, 3956 одиниць ракет та боєприпасів. Такі результати дворічної роботи «Укроборонпрому» навів генеральний директор Державного концерну Роман Романов.

Він також проінформував журналістів про те, що Збройні Сили України отримали 10 бойових броньованих машин «Дозор-Б» після усунення багатьох недоліків, які були виявлені під час практичної експлуатації цього бронеавтомобіля у військах, зокрема й у зоні проведення АТО.

28_июля_ggb.qxd

— Комплектуючі до бронеавтомобіля «Дозор-Б» виготовляли у кооперації з 86 підприємствами-суміжниками вітчизняного ОПК. Природно, що у короткі терміни якісно засвоїти виробництво такої кількості виробів складно, тож довелося враховувати чимало конструкторських зауважень, — розповів Роман Романов. — Усували недоліки «Дозор-Б» на підприємстві його розробника. Тому і перемістили бронемашини з Львівського бронетанкового заводу до Харківського конструкторського бюро з машинобудування імені Морозова. Конструктори-розробники оперативно виявляли проблемні вузли, агрегати та замінювали їх. У підсумку отримали хорошу бронемашину, яка є конкурентною й на міжнародному ринку.

Генеральний директор ДК «Укроборонпром» додав, що під час запуску серійного виробництва цього зразка бронетехніки довелося стикнутися з чималою кількістю проблем. Навіть з ознаками диверсії. Так, напередодні відправки машин у війська під час проведення контрольного огляду техніки у бензобаках «Дозора-Б» виявили ганчірку, яка мала розкластися та вивести з ладу систему подачі палива, а також перерізані дроти у повітропроводах…

Серед пріоритетних завдань підприємств концерну — технологічне оновлення виробництв та виконання програми імпортозаміщення. Стосовно останнього, то тут прогрес очевидний. Так, 900 деталей, які раніше наша держава закуповувала в РФ, уже виготовляють 300 українських підприємств з 14 областей. Яскравим прикладом тут може слугувати виробництво літака Ан-178. Торік 48% комплектуючих до цього літака випускалися в Україні, 41% — у Росії. Поточного року картина кардинальним чином змінилася. Адже 78% необхідних запчастин та агрегатів виготовляє наша держава, решту — інші країни, серед яких немає РФ. Але плани виконання пріоритетних завдань, які поставлені перед підприємствами «оборонки», схоже, доведеться підкорегувати. Іншими словами, наприклад, технологічне оновлення підприємств суттєво уповільниться. На думку Романа Романова, причина полягає у прийнятому рішенні про те, що 75% чистого прибутку підприємств концерну перераховується до державного бюджету. Така політика призвела до того, що грошей на імпортозаміщення й оновлення виробництва у підприємств явно бракує. За словами гендиректора державного концерну, в розпорядженні підприємств на розвиток має залишатися не менш як третина від їх прибутку.

Окрім того, що за останні 2 роки підприємства ОПК в рази збільшили обсяги робіт в інтересах вітчизняного війська, заводи нашої «оборонки» не втрачають позицій і на міжнародних ринках. Навіть більше: якщо 2015 року Концерн поставив на експорт продукції на 600 млн, то вже поточного підписано міжнародних контрактів на майже 1,5 млрд доларів. А це окрім зміцнення іміджу, ще й збільшення валютних надходжень до держбюджету.

Сергій ВОРОНКОВ

Схожi записи: