В авіаційному виші конкурс сягає до 5 осіб на місце

 Липень 31, 2016

5458_p_17_img_0002Попри те, що державне замовлення у військових вишах значно збільшилось, конкуренція серед абітурієнтів залишається високою

Понад 1300 юнаків та дівчат подали документи на вступ до видового вишу. Порівняно з минулими роками кількість охочих зросла майже в 1,5 раза. Цьогорічний конкурс до Харківського національного університету Повітряних Сил імені Івана Кожедуба (ХНУПС) становить від 2 до 5 осіб на місце, залежно від обраного напряму підготовки. Традиційно рейтинг популярності очолюють факультет автоматизованих систем управління та наземного забезпечення польотів авіації і льотний факультет. Серед охочих навчатися в університеті — 120 учасників антитерористичної операції та понад 150 дітей учасників АТО.

Військовослужбовці та демобілізовані, випускники військових ліцеїв, студенти цивільних вищих навчальних закладів та переселенці з тимчасово окупованих територій і зони АТО можуть вступати без результатів зовнішнього незалежного оцінювання — їм дозволено складати вступні іспити безпосередньо в обраному навчальному закладі.

Серед тих, хто бажає стати курсантами, чимало представниць прекрасної статі. Цьогоріч їх близько 100 осіб. Конкурс на деякі спеціальності, де можуть навчатися дівчата, сягає 8 осіб. Найпопулярнішими традиційно є професії психолога, зв’язківця та радиста.

— Цього року зросла не тільки кількість охочих стати першокурсниками ХНУПС. Підвищився якісний склад абітурієнтів. Зокрема, більшість абітурієнтів за сертифікатами ЗНО мають понад 150 балів, — розповідає секретар приймальної комісії підполковник Андрій Лопатін.

Нині командири та викладачі всіх факультетів і кафедр готуються до нового навчального року. Відремонтовано та переобладнано десятки класів, житлові та побутові приміщення, оновлюється навчально-матеріальна та тренажерна бази.

Уже розпочала роботу й приймальна комісія Військового коледжу сержантського складу. Бажання стати професійними сержантами вже виявили майже

150 молодих людей.

— Військовий коледж сержантського складу готує професійних сержантів за освітньо-кваліфікаційним рівнем «молодший спеціаліст». Наші випускники служать на посадах авіаційних фахівців з експлуатації повітряних суден, устаткування повітряних суден та експлуатації наземних засобів радіоелектронного забезпечення польотів, — говорить начальник коледжу полковник Костянтин Сюлєв.

Отримані знання та навички дозволяють випускникам коледжу в майбутньому обіймати посади до головного старшини батальйону чи рівні до неї. Окрім того, випускники, які прагнуть не зупинятися на посадах молодших командирів, мають змогу продовжити навчання як курсанти університету й отримати після випуску офіцерське звання.

Олег ПЛАКСІЙ

Схожi записи: