Олександр Турчинов: Росіяни на Донбасі випробовують нову зброю

 Липень 28, 2016

Російський Генеральний штаб продовжує використовувати окуповану територію Донбасу для випробування нової зброї під час кривавих провокацій. За словами Секретаря РНБО Олександра Турчинова, російські окупаційні війська на Сході України не тільки збільшили кількість та інтенсивність обстрілів із застосуванням важкого озброєння, забороненого Мінськими угодами, але й здійснюють системне випробування нових зразків зброї та військової техніки, зазначається на сайті РНБО.

«Так, у липні зафіксовано застосування проти наших військових нових російських мінометних комплексів КМ-8 «Грань» з керованими 120-міліметровими мінами та переносними засобами автоматизованого управління вогнем «Малахіт», — сказав він, додавши, що комплексами керують винятково кадрові військові Збройних сил РФ.

«Комплекс використовує 120-міліметрову керовану міну (довжина 1200 мм, вага — 27 кг), обладнану лазерною головкою самонаведення», — зазначив Олександр Турчинов, пояснивши, що комплекс засобів автоматизованого управління вогнем «Малахіт» (обладнано лазерним далекоміром-цілевказником та прицілом тепловізійного типу), «дозволяє вести точний вогонь у складних умовах пересіченої місцевості».

Окрім того, наголосив Секретар РНБО, відбувається бойове застосування нового БПЛА «Інспектор-601», призначеного для виконання ударних, розвідувальних та спеціальних завдань, комплексу РЕБ «Шиповник-Аэро» та багатофункціонального комплексу РЕБ «Ртуть-БМ», а також приладів лазерної локації і лазерних приладів оптико-електронної протидії останнього покоління.

«Також було встановлено використання російськими окупаційними військами боєприпасів із посиленими бойовими характеристиками, заборонених міжнародними конвенціями», — сказав він, додавши, що йдеться про гаубичні снаряди 122 мм ЗШ2 «Лепесток-2» зі стрілоподібними вражаючими елементами (зона ураження живої сили — 500 метрів) тощо.

«Все це відбувається в умовах значного збільшення інтенсивності обстрілів на тлі демонстративного порушення Мінських угод з боку російських військових», — зазначив Секретар РНБО, наголосивши, що для адекватної відповіді ворогу «ми повинні забезпечити наші Збройні Сили не менш ефективною і сучасною зброєю та технікою».

«У той же час, — підсумував Олександр Турчинов, — фінансування Державного оборонного замовлення продовжує бути заблокованим через те, що Верховна Рада України так і не ухвалила рішення щодо наповнення спецфонду, з якого фінансується ДОЗ та пішла на канікули, залишивши заарештовані в українських банках мільярди оточення Януковича поза бюджетом!»

Схожi записи: