«Сі Бриз-2016»: Демонстрація готовності до викликів сьогодення

 Липень 27, 2016

5458_p_08_img_0004Українсько-американські навчання «Сі Бриз-2016», які відбуваються  у північно-західній частині Чорного моря, Одеській та Миколаївській областях  мають на меті відпрацювання проведення багатонаціональної операції з безпеки  у кризовому регіоні за стандартами провідних країн світу

За легендою одного з епізодів навчань, на суходолі група військовослужбовців здійснює патрулювання пішки та на автомобілях Humvee, коли їх із засідки атакує ворог. Патрульні миттєво зреагували і зайняли позиції, після чого дали потужну відсіч, досягли вогневої переваги та контратакували ворога.

— Під час таких тренувань військові вчаться миттєво орієнтуватися в бойовій обстановці, адже в реальних умовах усе відбувається дуже швидко. Тому потрібно блискавично приймати рішення та усувати загрозу, — прокоментував американський інструктор штаб-сержант Едуард Віногроски.

Не менш видовищними були і тренування з безпарашутного десантування. За сценарієм, розвідка багатонаціонального угруповання виявила польовий табір бойовиків.

На вертольоті Мі-8 українські морські піхотинці здійснили безпарашутне десантування в район операції, захопили «ватажка НЗФ» та разом із ним залишили поле бою. Для цього військовослужбовці використовували систему «Адаптер М-1», встановлену на вертольоті Мі-8. У цей час решта групи забезпечувала вогневе прикриття відходу та евакуації поранених за допомогою гвинтокрила морської авіації Ка-27.

Важливо, що на всіх навчальних ділянках керівництво здійснювали інструктори з сержантського складу української морської піхоти, які пройшли курси підготовки за американською та британською програмами і мають відповідні сертифікати.

Схожi записи: