«Речовики» отримали наказ: Зношене обмундирування на передовій замінювати новим за потреби

 Липень 20, 2016

5457_p_01_img_0001Наприкінці квітня поточного року був підписаний наказ Міністерства оборони України № 232 «Про речове забезпечення військовослужбовців Збройних Сил України». Нині, після проходження відповідної процедури реєстрації та офіційної публікації у «Державному віснику» документ, що упорядковує речове забезпечення військовослужбовців наших Збройних Сил, набув чинності.

Згідно з наказом визнаються такими, що втратили чинність, наказ Міністра оборони України від 31 січня 2006 року № 45 «Про заходи щодо виконання постанови Кабінету Міністрів України від 28.10.2004 № 1444» (зі змінами) та наказ Міністерства оборони України від 01 грудня 2015 року № 664 «Про затвердження Норм забезпечення предметами бойового обмундирування та екіпірування військовослужбовців Збройних Сил України».

Документом затверджено нові норми забезпечення речовим майном військовослужбовців Збройних Сил України в мирний час та особливий період, а також інструкцію про організацію речового забезпечення військовослужбовців ЗС України.

Окрім цього, наказом дозволено утримувати у військових частинах, на кораблях, у військових навчальних закладах, в установах і організаціях Міністерства оборони України запас готового обмундирування і взуття в розмірі 10 відсотків річної витрати та запас мийних і ремонтних засобів у обсязі тримісячної потреби; запас речового майна і майнових засобів на початок року в обсязі не менше ніж 50 відсотків річної витрати, а запас речового майна, яке видається військовослужбовцям строкової служби і курсантам вищих військових навчальних закладів для переходу на літню форму одягу і забезпечення весняного призову — 90 відсотків річної витрати.

5457_p_04_img_0001Як повідомив «Народній армії» тимчасовий виконувач обов’язків начальника Центрального управління речового забезпечення ЗС України Тилу Збройних Сил України полковник Дмитро Кузнецов, у царині речового забезпечення військ цей документ має майже революційне значення. Насамперед, уперше за всю історію українського війська забезпечення речовим майном регламентується внутрішнім наказом Міністерства оборони, без додаткових узгоджень з урядом. Це означає, що в разі внесення відповідних змін та доповнень у затверджені наказом Інструкцію та додатки, процедура їх затвердження буде значно простішою, а отже, дозволить оперативно реагувати на потреби військ. Окрім цього, передбачене наказом накопичення запасів речового майна також покликане створити передумови для всебічного та своєчасного забезпечення військовослужбовців та Збройних Сил у цілому належним речовим майном.

За словами полковника Дмитра Кузнецова, чинним наказом також затверджено норми забезпечення всіх категорій військовослужбовців повсякденною формою одягу, предметами бойового обмундирування та екіпірування, що входять до бойового єдиного комплекту та бойового спеціального комплекту. Також регламентовано норми видачі та терміни носіння спеціального одягу, передбаченого для окремих військових спеціальностей, наприклад, снайперів, екіпажів бойових машин, льотно-технічного складу та інших категорій фахівців.

Серед нововведень у речовому забезпеченні варто відзначити й те, що Інструкцією «Про організацію речового забезпечення військовослужбовців ЗС України» всі військовики розподілені на чотири категорії, згідно з якими визначається номенклатура належного їм до видачі речового майна та строки його носіння.

До першої категорії зараховано військовослужбовців (окрім строковиків) бригад, полків, батальйонів; військових частин та підрозділів, які організаційно входять до складу бригад; командних пунктів видів Збройних Сил, оперативних командувань, військових частин забезпечення видів Збройних Сил, оперативних командувань, ВДВ та ССО; окремих батальйонів, дивізіонів, топографічних загонів, рот, батарей, взводів, авіаційних ескадрилей, загонів та ланок; військових навчальних закладів, військових навчальних центрів, військових ліцеїв (окрім військових ліцеїстів) і коледжів; батальйонів, дивізіонів, рот, взводів, авіаційних ескадрилей, загонів і ланок, які входять до складу науково-дослідних і випробувальних установ; командних пунктів Генерального штабу та видів Збройних Сил, вузлів зв’язку; арсеналів, баз, складів, об’єднаних центрів забезпечення, центрів забезпечення; військових частин та зональних підрозділів Військової служби правопорядку; а також курсантів навчальних закладів та інших військовослужбовців, які не ввійшли до другої категорії.

Відповідно до інструкції, військовослужбовці органів військового управління (Міністерства оборони, Генерального штабу Збройних Сил, Командувань видів (родів) Збройних Сил, повітряних командувань, ВДВ, ССО, військових навчальних закладів, військових підрозділів цивільних вищих навчальних закладів, лікувальних закладів, окрім тих, які організаційно входять до складу з’єднань, санаторно-курортних закладів, військових прокуратур, військових комісаріатів, військових представництв, науково-дослідних закладів та установ за нормами видачі речового майна та термінів його носіння належать до другої категорії.

Військовослужбовців строкової служби віднесено до третьої категорії, а військовозобов’язаних, резервістів, мобілізованих та осіб, призваних на навчання (спеціальні) збори — до четвертої. Детальніше з нормами видачі та термінами носіння предметів речового майна можна ознайомитися в наведених нижче таблицях.

Що стосується строків носіння речового майна в угрупованнях військ (сил), які безпосередньо беруть участь у бойових діях (спеціальних операціях) під час збройного конфлікту, то вони не встановлюються, і майно залишається в експлуатації до повного зношення. У разі знищення або приведення його в непридатний стан, речове майно буде замінюватися на нове.

Окрім того, полковник Дмитро Кузнецов повідомив, що з 66 найменувань предметів бойового обмундирування та екіпірування, що входять до бойового єдиного та бойового спеціального комплектів, деяка частина поки що перебуває на стадії напрацювання технічних умов щодо їх виготовлення, тож у війська вони почнуть надходити лише після завершення цієї роботи та запуску виробництва. Те ж саме стосується нових повсякденних та парадно-вихідних одностроїв, офіційна презентація яких відбудеться у день відзначення 25-ї річниці Незалежності України, під час військового параду.

Іван СТУПАК

НОРМА № 1

забезпечення предметами бойового обмундирування та екіпірування

військовослужбовців Збройних Сил України

(бойовий єдиний комплект (БЄК))*

image002image004image006

*Майном БЄК забезпечуються всі категорії військовослужбовців, резервісти та особи, призвані на навчання, збори.

Військовослужбовцям українських національних контингентів та персоналу видаються окремі предмети речового майна особистого користування, а саме: костюм літній польовий камуфльований – 1 комплект, взуття (черевики з високими берцями або напівчеревики хромові) – 1 пара, білизна натільна (фуфайка з коротким рукавом та труси трикотажні) – 6 комплектів на заміну належних до видачі предметів, та інші предмети, які раніше не були видані.

Строки носіння всіх предметів речового майна, у тому числі які не використовувалися в період миротворчої місії, після повернення військовослужбовців українських національних контингентів та персоналу до попереднього місця служби не продовжуються.

Примітки: 1. Військовослужбовці,  призвані  під час мобілізації, на особливий період, забезпечуються зазначеними предметами на період проходження служби.
2. Засоби індивідуального захисту (шолом балістичний, чохол для шолома балістичного, бронежилет, окуляри захисні балістичні) видаються працівникам Збройних Сил України на період виконання спеціальних завдань, пов’язаних із підвищеною небезпекою для життя.

3. У частинах Високомобільних десантних військ Збройних Сил України, Сил спеціальних операцій Збройних Сил України та Військово-Морських Сил Збройних Сил України замість фуфайки з короткими рукавами, фуфайки з довгими рукавами і сорочки зимової видаються тільники без рукавів, тільники з довгими рукавами і тільник теплий.

4. Зазначені предмети корабельному складу Військово-Морських Сил Збройних Сил України не видаються.
5. Військовослужбовцям, що отримують спеціальний одяг за нормами забезпечення спеціальним одягом і льотно-технічним обмундируванням, видається костюм літній польовий – 1 комплект (крім курсантів військових навчальних закладів).

Строк носіння куртки та штанів вітровологозахисних зимових, костюма-утеплювача продовжується на 2 роки (крім курсантів військових навчальних закладів).

6. Військовослужбовцям, що отримують спеціальне взуття, строк носіння  черевиків з високими берцями продовжується на 1 рік (крім курсантів військових навчальних закладів).
7. Військовослужбовцям строкової служби з строком служби більше 1 року видаються додатково костюм літній польовий – 1 комплект, черевики з високими берцями – 1 пара, у літній період: фуфайки з короткими рукавами та труси – по 2 штуки, шкарпетки літні – 3 пари, у зимовий період: білизна натільна – по 2 комплекти, білизна для холодної погоди – 1 комплект, шкарпетки зимові – 3 пари.
8. Курсантам військових навчальних закладів:

панама літня польова, сорочка бойова, рукавички тактичні, беруші не видаються;

шапка-феска, шапка зимова, шарф-труба літній та зимовий, бахіли утеплені, сумка транспортна, ремінь брючний видаються на строк навчання;

костюми літні польові та черевики з високими берцями видаються зі строком експлуатації 1 рік;

на останньому році навчання кепі бойове не видається.

Курсантам з 3-річним строком навчання костюм-утеплювач видається на 3 роки.

Курсантам з 5-річним строком навчанням куртка та штани вітровологозахисні зимові, костюм-утеплювач, рукавички демісезонні, рукавички зимові, капці казармені  видаються на 2,5 року.

9. Під час виконання завдань у районі ведення бойових дій (у тому числі під час проведення заходів антитерористичної операції) та відновлення боєздатності костюм літній польовий видається на 6 місяців.

НОРМА № 2

забезпечення предметами бойового обмундирування та екіпірування

військовослужбовців Збройних Сил України

(бойовий спеціальний комплект (БСК*))

image008

 image010

 

*За нормою забезпечення предметами БСК військовослужбовці Збройних Сил України забезпечуються згідно зі штатними посадами.

Усі предмети БСК належать до інвентарного майна.

 

НОРМА № 4

забезпечення повсякденною формою одягу військовослужбовців

Збройних Сил України*

image012

*За цією нормою забезпечуються предметами повсякденної форми одягу військовослужбовці Збройних Сил України, за винятком генералів, адміралів, курсантів військових навчальних закладів, військовослужбовців строкової служби Військово-Морських Сил Збройних Сил України (корабельний склад).

Військовослужбовці, які проходять службу за контрактом і які зараховані до військових навчальних закладів, військових коледжів та шкіл з підготовки молодших фахівців, забезпечуються за цією нормою до закінчення навчання  за першою групою.

 

Примітки: 1. Для корабельного складу Військово-Морських Сил Збройних Сил України видаються 2 кашкети літніх, берет не видається.
2. У Повітряних Силах Збройних Сил України замість берета видається пілотка, у Високомобільних десантних військах Збройних Сил України – берет блакитного кольору, у Військово-Морських Силах Збройних Сил України – берет чорного кольору.
3. Шапка з каракулю видається тільки полковникам, при цьому шапка з овчини не видається.
4. Військовослужбовцям строкової служби видається берет як парадна форма одягу на строк служби.
5. Для військовослужбовців, які беруть участь в українських національних контингентах (персоналу).
6. Для військовослужбовців 2 групи забезпечення.

 

НОРМА № 5

забезпечення повсякденною формою одягу курсантів військових навчальних закладів Збройних Сил України*

image014

*Курсанти з числа прапорщиків і військовослужбовців-контрактників забезпечуються за нормами відповідно до їх військового звання за першою групою.

За цією нормою також забезпечуються курсанти військових коледжів із строком навчання до 3 років та курсанти-жінки навчальних закладів Військово-Морських Сил Збройних Сил України.

 

Примітки: 1. У Повітряних Силах Збройних Сил України замість берета видається пілотка.
2. На першому році навчання видаються берет і куртка зимова, на третьому році навчання — кашкет і пальто.
3. Курсантам-жінкам навчальних закладів Військово-Морських Сил Збройних Сил України замість кітеля видається тужурка.
4. Чобітки хромові утеплені видаються тільки курсантам-жінкам.
5. Костюм спеціальний видається курсантам, які не отримують костюм за нормами забезпечення спеціальним одягом і льотно-технічним обмундируванням, для використання його як робочого одягу.

 

 

Схожi записи: