Українські вертолітники-миротворці допомогли єгипетським спецпризначенцям десантуватися на висоті 1500 метрів над рівнем моря

 Липень 16, 2016

5456_p_13_img_0002Два вертольоти Мі-8 18-го окремого вертолітного загону Місії ООН у ДР Конго були задіяні на занятті групи спеціального призначення збройних сил Єгипту з безпарашутного десантування.

Тренування проводилися на військовій базі Саке, що майже за 20 кілометрів від табору національного контингенту.

Під час зависання вертольота на висоті 20 метрів єгипетські військовослужбовці спускалися на землю за допомогою альпіністського спорядження та займали кругову оборону визначеної ділянки.

— Ми працювали над майданчиком, який розташований на висоті 1500 метрів над рівнем моря, — розповідає командир екіпажу майор Володимир Шлюхарчук. — Розріджене гірське повітря створює додаткове навантаження на двигуни вертольота. Ускладнюють стабільність зависання та, відповідно, висадку десанту і часті зміни напрямку вітру. В реальних умовах така висадка триває лічені хвилини, тож екіпаж і десант мають діяти надзвичайно злагоджено.

Загалом, наліт українських екіпажів за тренування склав 3 години 25 хвилин. Єгипетські ж спецпризначенці за 10 підйомів наших Мі-8 виконали по 5 спусків.

За планами Місії ООН у ДР Конго, вже незабаром група єгипетських спецпризначенців буде задіяна у виконанні бойових завдань у важкодоступних районах країни. Тож тренування не лише покращують професіоналізм військових, а й стають хорошим підґрунтям взаємодії підрозділів різних країн для досягнення миру на Африканському континенті.

Анатолій СТЕЛЬМАХ

Схожi записи: