Канада стоїть пліч-о-пліч з Україною у проведенні реформ та захисті територіальної цілісності

 Липень 13, 2016

5456_p_02_img_0001За результатами зустрічі з канадським Прем’єр-міністром Джастіном Трюдо Президент України Петро Порошенко зазначив, що Канада й особисто очільник канадського уряду є справжніми друзями України. Він підкреслив, що дружні відносини між країнами базуються на спільних цінностях, демократії, повазі до свобод громадян, верховенстві права, непорушності кордонів та територіальної цілісності держав.

Петро Порошенко нагадав, що Канада була першою державою, яка визнала незалежність України в грудні 1991 року. «З цього часу наші країни поєднані дружніми та партнерськими відносинами. Незважаючи на відстань, ми завжди відчуваємо, що Канада стоїть з нами пліч-о-пліч у питаннях реформування та захисту суверенітету, територіальної цілісності й незалежності нашої держави», — наголосив він під час прес-конференції, йдеться на сайті Президента.

Глава Української держави подякував Канаді за фінансову, гуманітарну та політичну допомогу, надану протягом останніх двох років, які були одними з найтяжчих в історії України: «Українці мали можливість ще раз пересвідчитись — Канада для нас не просто особливий партнер, а й справжній друг, який не залишає і не залишить Україну у важкій ситуації». Президент нагадав, що одразу після незаконної анексії Росією Кримського півострова Канада запровадила санкції проти РФ, а пізніше ухвалила додатковий пакет обмежувальних заходів. Петро Порошенко підкреслив, що це важливо для мотивації російського агресора щодо повної імплементації Мінських домовленостей та деокупації Криму. Окрім того, на міжнародних зустрічах, зокрема G7 і саміті НАТО, Канада публічно наголошує на необхідності протидії агресії РФ.

Своєю чергою Джастін Трюдо запевнив, що його країна уважно стежить за розвитком ситуації на Донбасі та процесом реалізації Мінських домовленостей: «Ще раз хочу наголосити, що Канада твердо стоїть пліч-о-пліч з Україною, реагуючи на незаконну анексію Росією Криму та на те, що відбувається на Сході України». Канадський Прем’єр-міністр також підкреслив, що Канада залишається партнером у захисті суверенітету та територіальної цілісності України.

Джастін Трюдо відзначив, що Україна зробила надзвичайно важливі кроки для виконання Мінських домовленостей. «З точки зору втілення безпекового компонента Мінських угод, Росія поки що не є позитивним партнером», — сказав він і висловив переконання у необхідності забезпечення міжнародної єдності та тиску на Росію для спонукання її до виконання Мінських домовленостей.

Схожi записи: