Практична фаза навчань: ВДВ та армійська авіація — подвійний удар!

 Липень 8, 2016

5455_p_14_img_0002У межах навчань підрозділ ВДВ та вертолітники армійської авіації відпрацювали спільні дії під час атаки на укріпрайон умовного противника.

Перед десантниками стояло завдання — захоплення ділянки місцевості з опорним пунктом, який, за легендою навчань, контролюють бойовики угруповання RedDogs. Курсанти військових академій Львова та Одеси, які впродовж навчань виконують роль умовного противника в складі загону OPFOR, добре підготувалися до оборони об’єкту. Опорний пункт було добре укріплено в інженерному плані. Словом, міцний «горішок», який з ходу не взяти.

Десантники атакували ворога за підтримки штатної бронетехніки підрозділу — бронеавтомобілів «Спартан», які вогнем кулеметів підсилили натиск «крилатої піхоти». Однак цього було недостатньо. Тому в тилу противника пара вертольотів Мі-8 висадили підкріплення для десанту. Льотчики завдали удару з повітря для підтримки дій наземних сил і знищення живої сили та вогневих засобів ворога.

Зрештою, отримавши підтримку на землі та з повітря, десант завдання виконав, зайнявши позиції, які обороняв умовний противник.

Заступник командира роти з роботи з особовим складом капітан Артур Манжос розповів, що особливу увагу під час виконання цієї вправи було приділено координації дій між підрозділами ВДВ та вертольотами армійської авіації.

— Для того, щоб отримати в критичний для нас момент підтримку з повітря та переломити хід бою на нашу користь, ми повинні були в режимі реального часу скоординувати роботу з екіпажами вертольотів, скорегувати їхній удар із повітря по позиціях умовного противника і, скориставшись моментом, завершити захоплення опорного пункту, — розповів офіцер. — Противник мав перевагу, перебуваючи в обороні і маючи підготовлені сектори ведення вогню. Мі-8, висадивши групу підсилення та здійснивши удар з повітря, допомогли виконати поставлені перед десантниками завдання.

Володимир СКОРОСТЕЦЬКИЙ

Схожi записи: