Зміни до Конституції в частині децентралізації мають чіткі безпекові передумови

 Червень 29, 2016

5454_p_02_img_0002У промові на урочистому засіданні Верховної Ради з нагоди Дня Конституції України Президент Петро Порошенко наголосив, що проект змін до Основного Закону, який стосується децентралізації і був ухвалений 31 серпня минулого року в першому читанні, в силу зовнішніх та внутрішніх обставин пов’язаний із політико-дипломатичною боротьбою за відновлення територіальної цілісності і суверенітету України. При цьому глава держави зауважив, що для внесення змін до Конституції в цій частині є чіткі попередні умови, насамперед безпекового характеру.

«Має бути встановлений повний та тривалий режим припинення вогню. Росія — країна-агресор, країна-окупант — повинна вивести всі свої війська, зброю та техніку з території України. Спеціальна моніторингова місія ОБСЄ має отримати повний доступ до всієї неконтрольованої Україною території, а також встановити постійний моніторинг над тимчасово неконтрольованою ділянкою українсько-російського державного кордону», — зазначив Петро Порошенко.

Окрім цього, глава держави наголосив на необхідності реального роззброєння всіх незаконних угруповань на непідконтрольній Україні території, встановлення зон безпеки, дотримання режиму припинення вогню, а також забезпечення безпеки майбутнього виборчого процесу та розміщення озброєної поліцейської місії ОБСЄ. При цьому Президент особливо наголосив на необхідності досягнення відчутного прогресу у справі звільнення всіх заручників та українських політичних в’язнів, йдеться на офіційному сайті глави держави.

Петро Порошенко зазначив, що місцеві вибори мають відбуватися згідно з українським законом й у відповідності до критеріїв і стандартів ОБСЄ та мають визначити тих, хто в інтересах громад розпоряджатиметься новими можливостями, які надає децентралізація. «І це, до речі, стосується всіх, а не лише окремих районів Донбасу», — сказав Петро Порошенко та додав, що лише за дотримання таких умов він буде готовий звернутися до Верховної Ради із закликом проголосувати за ці зміни в другому читанні.

Президент також повідомив, що під час нещодавнього візиту до інституцій Європейського Союзу він детально обговорив цю принципову позицію з керівництвом ЄС, і підтвердив, що «вона знаходить повне розуміння з боку наших європейських партнерів».

Схожi записи: