Оборонна реформа в Україні набула системного характеру

 Липень 3, 2016

bf6e1ad82047d2650045389baa985c2036e90d01У Будинку уряду відбулася чергова експертна зустріч з обговорення питань державної політики щодо завдань Міністерства оборони України з реалізації оборонної реформи. Під час зустрічі заступник керівника оборонного відомства з питань європейської інтеграції Ігор Долгов зауважив, що одним із пріоритетів є реформування Міноборони, Збройних Сил та органів військового управління з урахуванням принципів та цінностей, які застосовуються в державах-членах НАТО.

— Понад два роки тому весь світ постав перед фактом грубого порушення Російською Федерацією основного принципу світової безпеки — недоторканності кордонів суверенної держави. За нинішніх обставин обороноздатність України стала запорукою збереження її суверенітету. Тому глибоке реформування оборонної сфери відповідно до євроатлантичних стандартів віднесено до найважливіших пріоритетів зовнішньої і внутрішньої політики України. Робота щодо реалізації оборонної реформи в Україні набула системного і планового характеру, — зазначив заступник Міністра оборони України з питань європейської інтеграції.

Ігор Долгов повідомив про успішно проведений уперше в історії України комплексний огляд сектору безпеки і оборони, за результатами якого на принципово новій концептуальній основі розроблено та введено в дію основні документи оборонного планування. У травні 2015 року затверджено Стратегію національної безпеки, а у вересні введено в дію Воєнну доктрину. У березні 2016 року затверджено Концепцію розвитку сектору безпеки і оборони.

Прикладом тісної співпраці з представниками держав-членів НАТО, громадськістю Ігор Долгов також назвав спільне опрацювання Стратегічного оборонного бюлетеня України, який 6 червня цього року схвалено Указом Президента України.

Сергій ВОРОНКОВ

Схожi записи: