«У мене син в АТО, тому я добре знаю проблеми наших воїнів…»

 Червень 24, 2016

5453_p_11_img_0001Посадовці Бориспільської міської ради запевняють, що вирішення проблем ветеранів АТО для них є одним із пріоритетних завдань

Виїхати до Борисполя мене змусив телефонний дзвінок читача газети. Учасник АТО, мешканець цього міста, поскаржився, що місцева влада не приділяє достатньої уваги воїнам АТО, зокрема, у питанні виділення земельних ділянок. Вже наступного дня я був у Бориспільській міській раді. Мої співрозмовники — заступники міського голови Микола Корнійчук і Людмила Пасенко.

— Відверто кажучи, нам дивно чути такі нарікання. Адже ми робимо максимум для того, щоб забезпечити учасників АТО всім, що їм належить за законом. У Борисполі на сьогодні обліковано 800 учасників АТО. Місто в нас невелике, воно займає площу лише 3071 гектар, і питання щодо забезпечення ділянками дійсно досить проблемне. Наявні площі свого часу належали радгоспам і зараз розпайовані. Тому нам складно виявляти землю, що не перебуває в користуванні. Утім з 329 учасників АТО, які подали заяви на отримання земельних ділянок, 203 вже їх отримали. Найближчим часом будуть прийняті рішення про виділення землі ще одній групі ветеранів АТО, — розповів Микола Корнійчук.

За його словами, для впорядкування територій, де виділяються земельні ділянки, міська рада Борисполя минулого і поточного року виділила з міського бюджету кошти, щоб розпланувати та засипати піском і щебенем вулиці між цими ділянками.

— На останній сесії прийняли рішення про виділення ще 600 тисяч гривень для прокладання ще трьох вулиць у мікрорайоні Лозівка, де виділили земельні ділянки учасникам АТО, — каже перший заступник міського голови. — Тож займаємося, не стоїмо на місці.

Я розпитую про інші програми, що працюють у місті для учасників АТО. Зокрема, про закупівлю житла для членів сімей загиблих та інвалідів І-ІІ групи, що стали такими під час АТО та потребують поліпшення житлових умов.

— На жаль, загиблі та інваліди в нашому місті є. Наприкінці 2014 року ми купили квартири для сімей загиблих льотчиків збитого над Слов’янськом Ан-30, протягом 2015-го — ще для кількох сімей. І ось зараз на завершальному етапі оформлення документів на надання житла ще одній сім’ї. Все житло закуплене на первинному ринку, — говорить Людмила Пасенко. — Навіть більше — цим сім’ям ми виділили по 40 тисяч гривень з міського бюджету для проведення ремонту.

Серед інших пільг, що надаються в Борисполі учасникам АТО, — безкоштовне харчування дітей у дитячих садках та школах, одноразова матеріальна допомога членам сімей мобілізованих у розмірі 2 тис. гривень, за якою може звернутись мати чи батько мобілізованого солдата, його дружина або сам мобілізований. З початку року таких звернень надійшло 28. Також тут працює «єдине вікно» пільговика — учасникам бойових дій немає потреби оббивати пороги комунальних служб, а для того, щоб почати користуватися пільгами, достатньо прийти до управління соціального захисту міськради.

Поговорили ми й про безкоштовний проїзд ветеранів у міському транспорті.

— Така проблема була й у нашому місті. На початку року в процесі переговорів з перевізниками, представниками влади та учасниками АТО дійшли згоди, — говорить Микола Корнійчук. — Ми не стали чекати державних субвенцій, а прийняли рішення виділити 620 тисяч з міського бюджету для оплати перевізникам витрат. З того часу жодної скарги не надходило.

Також у місті опрацьований механізм відшкодовування витрат ветеранам АТО на лікування. За словами Людмили Пасенко, цього року на це витрачено 28 тисяч гривень для дев’ятьох осіб. Суми різні, залежать від їхніх витрат у лікувальному закладі. Для відшкодування витрат учасник АТО має звернутися до міськради із відповідною заявою, до якої додає копії військового квитка, паспорта, рецептів, чеків з комунальної аптеки та інших необхідних документів.

До приміщення заходить секретар міської ради Ігор Левітас. Дізнавшись про тему розмови, він долучається до неї:

— Завдяки зусиллям голови міськради та частини депутатів, а також фонду «Древляни» ми щомісячно передаємо на фронт медикаменти, засоби для зупинки кровотечі, продуктові набори та інші необхідні товари. В мене син в АТО, тому я знаю, які проблеми на передовій.

Почуте від чиновників мене заспокоїло. Але чому ж тоді скаржаться ветерани АТО?

— Те, що не всі заяви на виділення земель задоволені, це правда. Це проблема, яку нам ще необхідно буде вирішити. Причини затримки з їхнім розв’язанням я вже називав. Маю сказати й про те, що в нас працює цілодобова «гаряча» лінія. Правду кажучи, останні місяць-півтора жодної скарги не надходило, — говорить перший заступник міського голови Микола Корнійчук. — Я б порадив учасникам АТО для того, щоб ефективніше вирішувати свої проблеми, об’єднатися. Бо такої єдності, на жаль, сьогодні в них немає. Адже так легше вести розмову із владою і за потреби вимагати дотримання прав. Сьогодні в Борисполі є кілька громадських об’єднань учасників АТО. Бійці першої хвилі мобілізації та добровольчих батальйонів створили «Сектор безпеки». Афганці, що пройшли війну на Сході, мають своє об’єднання, Держприкордонслужба і Національна гвардія — кожна своє. Зрештою нам різниці немає, з ким співпрацювати, але ця розрізненість діє не на користь. З нами постійно на зв’язку тільки «Сектор безпеки», який очолив демобілізований боєць 72-ї бригади. Ми з ним співпрацюємо по всіх програмах. Ці хлопці також входять у волонтерську раду та Центр з допомоги учасникам АТО. Решти організацій практично не видно.

Можливо, учасникам АТО в Борисполі варто дослухатися до порад чиновників. Свого часу «Народна армія» писала, як активісти житомирської громадської організації «Бойове братерство ветеранів АТО» зверталися до Житомирської облдержадміністрації із вимогою вплинути на перевізників, що порушували їхні законні права. У результаті проблема була вирішена. Є й інші приклади такої взаємодії громадських об’єднань з владою.

…Виходячи з будівлі Бориспільської міськради, я запитав про журнал обліку заяв. Від учасників АТО за останні кілька місяців там дійсно не було жодної скарги…

Роман ТУРОВЕЦЬ

Схожi записи: