Продовження санкцій проти Росії напряму пов’язане з процесом деокупації

 Червень 22, 2016

5453_p_02_img_0003Президент Петро Порошенко після зустрічі з Президентом Франції Франсуа Олландом подякував французькому та німецькому лідерам за зусилля, які докладаються для запровадження миру та деокупації Сходу України.

«Дякую за чітку та принципову позицію наших французьких та німецьких партнерів, президента Єврокомісії та лідерів країн-членів ЄС щодо продовження санкцій. Україна віддана Мінським домовленостям та імплементує і чітко виконує всі взяті на себе зобов’язання. Продовження санкцій напряму пов’язане з процесом деокупації», — сказав глава держави у заяві для ЗМІ у Парижі. Президент наголосив, що процес деокупації передбачає виведення російських військ з української території, припинення постачання озброєння, боєприпасів та техніки, забезпечення безперешкодного доступу СММ ОБСЄ на всю територію, включаючи неконтрольовану ділянку українсько-російського кордону, звільнення заручників, початок політичного процессу, йдеться на офіційному сайті глави держави.

Своєю чергою Франсуа Олланд нагадав, що перші санкції щодо Росії були запровадженні після незаконної анексії Криму, що є порушенням принципів міжнародного права, а пізніше вони були посилені для стимулювання виконання Мінських угод. «Ми готові продовжувати механізм моніторингу. Якщо повністю буде виконаний «Мінськ», то можна передбачати поетапне зняття (санкцій). Але поки що це не виконано. Все чітко прив’язано до Мінських угод», — наголосив Франсуа Олланд.

Французький лідер зазначив, що весь пакет Мінських домовленостей має бути виконаний, і для цього використовуються всі можливості та нагоди. «Ми готуємо нову зустріч у нормандському форматі, щоб ще більше посилити зрушення, прогрес і виконання подальших етапів Мінського процесу», — повідомив він.

Президент України зазначив, що українська сторона сформувала пропозиції до порядку денного зустрічі лідерів нормандського формату. «Це є обговорення безпекових критеріїв і поліцейської озброєної місії ОБСЄ на окупованій території, звільнення заручників, формування «дорожньої карти» з приділенням особливої уваги питанням послідовності й питанням гарантій виконання взятих на себе зобов’язань щодо Мінського процесу», — сказав глава нашої держави.

Петро Порошенко зазначив, що останні події та кроки доводять ефективність нормандського формату, оскільки вдалося сформувати документ, під яким стоять підписи чотирьох керівників держав, зокрема й Російської Федерації, що дозволяє вимагати чіткого і послідовного виконання всіма учасниками процесу взятих на себе зобов’язань.

У ході візиту до Франції Петро Порошенко також провів зустріч з Головою Сенату Жераром Ларше.

Глава держави висловив глибоке розчарування ухваленою 8 червня цього року Сенатом Франції резолюцією щодо поступового пом’якшення санкцій ЄС.

Президент зазначив, що це рішення не відповідає цінностям, на яких базується Європейський Союз і які поділяє Україна. Він наголосив, що світова спільнота має бути рішучою і єдиною у своїй реакції на зневагу Росії до міжнародного права.

Голова Сенату Жерар Ларше констатував, що резолюція має лише дорадчий характер і не йдеться про скасування санкцій щодо Росії до повного виконання нею Мінських домовленостей.

Петро Порошенко також привітав продовження Європейським Союзом санкцій проти РФ у відповідь на незаконну анексію Криму і Севастополя.

Президент висловив сподівання, що Франція й надалі сприятиме Україні на шляху реформ, а також підтримає рішення щодо надання найближчим часом безвізового режиму для наших громадян.

Петро Порошенко запросив Голову Сенату Франції відвідати Україну з візитом у зручний час.

Схожi записи: