У Львові відкрили кімнату ерготерапії та майстернюз ремонту візків для поранених бійців АТО

 Червень 13, 2016

5451_p_13_img_0002У Львові на базі Військово-медичного клінічного центру Західного регіону відкрито ерготерапевтичну кімнату зі спеціалізованим реабілітаційним обладнанням і майстерню для обслуговування та ремонту інвалідних візків, придбаних коштом Трастового фонду НАТО з медичної реабілітації.

До слова, впродовж 2014–2016 років послуги з відновного лікування тут отримали понад 500 осіб. Переважна більшість із них — учасники АТО.

Представник НАТО Рене Рой розповів, що під управлінням їхньої організації перебувають понад 30 трастових фондів. Але фонд медичної реабілітації для українських бійців вони вважають одним із найважливіших своїх проектів. А військовий госпіталь у Львові обрали тому, що він спеціалізується на лікуванні та реабілітації пацієнтів із важкими спинальними травмами.

У майстерні військового госпіталю тепер налаштовуватимуть візки для спинальних пацієнтів, якими вони зможуть активно користуватись у повсякденному житті.

— За кордоном кожен візок виготовляється індивідуально. У нас поки що використовують типові візки. Завдяки майстерні тепер можна буде «підігнати» візок під кожного пацієнта. Це займе від однієї до восьми годин, — розповів параолімпійський чемпіон із паверліфтингу Павло Козак, який допомагатиме в налаштуванні візків для спинальних пацієнтів.

Трастовий фонд, який допомагає пораненим українським бійцям, був заснований за підсумками Уельського саміту НАТО 2014 року. Практична фаза проекту з бюджетом 2,25 млн євро стартувала на початку 2016 року і розрахована на 2 роки. За цей період вдалося реалізувати пакет різних ініціатив. Зокрема — закупити та встановити у ВМКЦ Західного регіону реабілітаційне обладнання на загальну суму 40 тисяч євро. Одинадцятеро травмованих учасників АТО завершують навчання на курсах підготовки водіїв категорії «В» у Львівському міжрегіональному центрі соціально-трудової, професійної та медичної реабілітації інвалідів під егідою Мінсоцполітики. Також надано допомогу в реабілітації 13 військовослужбовців (у межах немонетарного внеску США), профінансовано шість візитів українських фахівців до медичних центрів країн-членів НАТО, проведено та фінансово підтримано 17 заходів (конференцій/лекцій/тренінгів), якими охоплено понад 1500 українських фахівців медичного сектору та неурядових організації.

І ця співпраця триває. Вже є попередні домовленості щодо закупівлі ще двох комплектів реабілітаційного обладнання для військового шпиталю у Львові. Загальна допомога Військово-медичному клінічному центру Західного регіону за проектом Трастового фонду НАТО з медичної реабілітації становитиме близько 75 тисяч євро.

Володимир СКОРОСТЕЦЬКИЙ

Схожi записи: