Росіян у поліцейській місії ОБСЄ на Донбасі не буде

 Червень 9, 2016

5451_p_02_img_0002Військовослужбовців РФ як держави-члена ОБСЄ в обговорюваній збройній поліцейській місії ОБСЄ на Донбасі не буде.

Про це заявив в ефірі програми «Свобода слова» на ICTV Міністр закордонних справ України Павло Клімкін, повідомляє «Укрінформ». «Без контролю над кордоном ніякого подальшого просування і, звичайно, ні про яку безпеку — інакше на нашу територію будуть і надалі затягувати і російські регулярні війська, і зброю, і найманців, і боєприпаси — не може бути і мови. Другий момент: нам потрібно, щоб кордон контролювався — чи це буде поліцейська місія ОБСЄ, чи СММ ОБСЄ», — заявив він.

«Щодо представництва країн, то в ОБСЄ рішення, на жаль, приймають консенсусом. Нам потрібно врахувати позиції усіх країн. Ми будемо прагнути того, щоб місія була максимально ефективною. Звичайно уявити, коли російські представники озброєні будуть на території України, — це повна абстракція», — заявив Павло Клімкін.

Міністр також прокоментував питання щодо можливої участі в місії так званих «союзників» Росії з ОДКБ.

«Одна з ідей, яку ми обговорюємо, — це так званий принцип «негативних списків». Коли з кожної країни кажуть, що такі країни не беруть участь, такі не беруть, і потім посередині залишають в основному країни, які вважаються умовно нейтральними. Це одна з опцій, яка зараз обговорюється», — заявив Клімкін.

Глава МЗС повідомив, що зараз обговорюють параметри самої місії. Щодо кількості місії, то це залежить від її озброєння, мандата, розміщення та функцій.

Клімкін також повідомив, скільки часу можлива поліцейська місія ОБСЄ може бути на Донбасі.

«Говорячи про поліцейську місію, ми говоримо, звичайно, про моніторинг кордону, але не тільки. Нам потрібна реальна безпека на час до, під час і після виборів. Оскільки говорити про те, що на другий день після виборів у нас все там буде прекрасно і ми повернемося до нормального життя, при всьому нашому бажанні, ми не можемо. Тому місія там має залишатися до того моменту, коли саме люди там відчують, що вони повернулися до нормального життя», — заявив він.

Міністр повідомив, що наразі Україна погодила з керівництвом СММ ОБСЄ «спеціальний підхід, який складається з трьох блоків».

По-перше, СММ ОБСЄ розміщує свої спеціальні бази вздовж ділянки держкордону на Донбасі, який поки що не контролюється урядом України. При цьому, таких баз має бути декілька для ефективного контролю.

Другий момент полягає у розміщенні спеціального обладнання, яке буде спостерігати за кордоном і будь-якими шляхами, введення механізму інспекції.

«І дуже важливий момент — це розміщення представників СММ ОБСЄ в пунктах перетину кордону з нашої сторони. Це, як вважає ОБСЄ, і це наша спільна думка, дозволить достатньо ефективно контролювати кордон», — повідомив Клімкін.

Він наголосив на важливості прийняття рішення щодо того, хто буде контролювати кордон — СММ чи поліцейська місія ОБСЄ.

«Насправді, я вважаю, що вони будуть співпрацювати у контролі над кордоном. До цього ми поступово прийдемо», — додав глава МЗС.

Водночас Клімкін наголосив, що Росія намагається не допустити передачу контролю на тимчасово окупованому Донбасі під контроль ОБСЄ.

«Росія не хоче жодного ефективного контролю кордону. Вона прекрасно розуміє, що коли кордон буде перекритий, то тоді почнеться реальна розмова — оскільки контроль над ситуацією буде мати фактично міжнародне співтовариство, ОБСЄ», — зазначив міністр.

Схожi записи: