Президент доручив підвищити грошове забезпечення сержантському складу

 Червень 1, 2016

5450_p_02_img_0001Президент України — Верховний Головнокомандувач Збройних Сил України Петро Порошенко поставив перед оборонним відомством низку завдань. Серед них — забезпечення професіоналізації сержантського і старшинського складу військової служби за контрактом, значне підвищення показників укомплектованості зазначеної категорії військовослужбовців, визначення та розмежування функцій сержантів та офіцерів. «Кожен має своє завдання, кожен має свою відповідальність, і це має бути чітко виписано в нормативних документах», — сказав Президент.

Верховний Головнокомандувач наголосив на необхідності підготовки нового законодавчого забезпечення діяльності молодших командирів у Збройних Силах.

На зборах сержантського і старшинського складу Збройних Сил України, які проводилися на полігоні в Житомирській області, Президент Петро Порошенко дав доручення забезпечити підвищення грошового забезпечення сержантському складу Збройних Сил України.

«Я не вважаю, що є добрим, коли відмінність від грошового забезпечення контрактника, який щойно прийшов на військову службу, і сержанта, який служить уже багато років, складає від 200 до 400 гривень. Це неприйнятно, — зазначив глава держави. — Ми підвищили загальний розмір грошового забезпечення. Сьогодні треба забезпечити зростання фахівців, сержантів, молодших командирів, щоб, окрім патріотичної мотивації, ми мали і фінансову мотивацію».

«Важливо, щоб було забезпечено і нові умови на полігонах. Доручаю спрямувати за рахунок передбачених оборонним бюджетом коштів 140 млн грн на полігон «Широкий Лан», не менш як 50 млн грн — на Яворівський полігон, 50 млн грн — на полігон підготовки спецпризначення в Бердичеві. У найкоротші терміни мають бути забезпечені умови житла, підготовки сержантського складу, — сказав Петро Порошенко. — Створення професійного сержантського корпусу є важливим елементом трансформації національного війська, яке має надзвичайно важливе значення для перемоги у війні проти агрессора. Саме рівень підготовки українського воїна і сержантського складу забезпечить ефективність дій Збройних Сил, нашу перемогу».

Президент нагадав, що на останньому засіданні Ради національної безпеки і оборони України було прийнято і підписано Стратегічний оборонний бюлетень, який передбачає реформування ЗСУ та інших силових відомств і підрозділів відповідно до стандартів НАТО. «Це доленосна програма реформ сектору оборони і безпеки, в якій робиться те, чого не робилося 25 років в Україні, — повністю перебудовуються Збройні Сили, Служба безпеки, інші силові підрозділи. В тому числі він запроваджує абсолютно нові умови підготовки сержантського складу», — сказав глава держави, наголосивши, що в системі оборони країн-членів Альянсу сержанти й старшини є основою боєздатної армії.

Схожi записи: