Українські «блакитні шоломи» боронили мир і на танках

 Травень 27, 2016

5449_p_09_img_0002Свого часу серед підрозділів, що направлялись Україною до складу миротворчих контингентів ООН, була танкова рота.

1996 року Генеральний секретар ООН звернувся з проханням до уряду України. У зверненні йшлося про можливість надіслати контингент Збройних Сил України до Східної Славонії для участі в операціях Миротворчих сил Організації Об’єднаних Націй на території колишньої Югославії. Саме там у 1990-х роках розгорівся найкровопролитніший конфлікт у Європі після Другої світової війни.

25 березня 1996 року Верховна Рада України постановила направити до колишньої Югославії три підрозділи: дві окремі вертолітні ескадрильї, танкову роту з 150-ти військовослужбовців і 11 танків.

Формування 70-ї окремої танкової роти відбувалося в Яворові на фондах тоді ще 24-ї дивізії. Як основне озброєння були визначені танки Т-72.

У квітні 1996 року рота була доставлена залізницею до Хорватії і після розвантаження на станції Осієк розгорнулась у складі Місії ООН у Східній Славонії (ПАООНСС). Завданням підрозділу стала оборона аеродрому Кліса, де базувались українські вертолітники та російські десантники.

Але ситуація у Східній Славної впродовж шести місяців показала, що загрози застосування важкої бронетехніки ворогуючими сторонами немає, тому наприкінці 1996-го року було прийняте рішення повернути роту в Україну. В січні 1997 року підрозділ прибув додому.

Роман ТУРОВЕЦЬ

Схожi записи: