«Росія має вивести війська з окупованої частини України і припинити постачати туди зброю та найманців»

 Травень 27, 2016

Президент Петро Порошенко провів телефонну розмову в «нормандському форматі»

Глава держави привернув увагу до погіршення безпекової ситуації, зокрема обстрілів у районі Авдіївки, що є реальною перешкодою для досягнення прогресу в мирному врегулюванні, повідомляє прес-служба Президента.

Співрозмовники погодилися, що для продовження політичного діалогу потрібна рішуча деескалація і повне припинення вогню.

Президент України наголосив, що для цього Росія має вивести війська з окупованої частини України і припинити постачати туди зброю та найманців. Глава держави також приділив значну увагу необхідності відновлення контролю над українсько-російським кордоном.

Керівники України, Франції, Німеччини та Росії підтримали розгортання поліцейської місії ОБСЄ на Донбасі і початок консультацій щодо цього питання.

Під час розмови було також наголошено на необхідності повного виконання Мінських домовленостей включно зі створенням безпекових передумов для проведення місцевих виборів у деяких районах Луганської та Донецької областей на основі українського законодавства та норм БДІПЛ/ОБСЄ.

Петро Порошенко закликав Росію звільнити всіх українських заручників включно з Надією Савченко, Геннадієм Афанасьєвим, Юрієм Солошенком.

Глава держави також назвав неприпустимим постійне порушення прав кримських татар в окупованому Росією Криму і закликав припинити їхнє переслідування та негайно відпустити всіх політичних в’язнів.

Схожi записи: