Джамала — тріумфаторка «Євробачення-2016»

 Травень 21, 2016

5448_p_16_img_0006Пісня української співачки, в якій розповідається про біль і страждання кримських татар, схвилювала глядачів і професійне журі

Джамала перемогла в пісенному конкурсі «Євробачення-2016», фінал якого відбувся 14 травня у Стокгольмі, Швеція. Українська співачка виконала пісню «1944», де йдеться про масову депортацію кримськотатарського народу до Середньої Азії 1944 року.

— Ми дійсно заслужили це, тому що пройшли через велику кількість болю. Я часто чула, що ця пісня не для «Євробачення», що вона занадто сумна для нього. Що Європа достатньо чула про болі в Україні: про анексію, війну, революцію і так далі, і що зараз не час для такої пісні. Але ви бачите, що Європа проголосувала за мене, що Європа зрозуміла і відчула, що це щиро. І Україна на 100 відсотків це заслужила, — сказала Джамала.

Джамала також отримала окрему нагороду Eurostory Award-2016 за найкращий рядок серед текстів усіх конкурсних пісень. Переможною фразою стала «You think you are gods but ever one dies», що у перекладі звучить «Ви вважаєте, що ви — боги, утім усі помирають».

До арсеналу нагород Джамали під час «Євробачення-2016» увійшла й премія Marcel Bezencon у номінації «Улюблениця коментаторів».

У фіналі взяли участь 26 країн. Джамала отримала найбільшу кількість балів — 534 та перше місце. 323 голоси віддали співачці глядачі та 211 — журі.

Тож наступний пісенний конкурс «Євробачення» проводитиметься в Україні.

За перемогу в «Євробаченні-2016» Президент України Петро Порошенко присвоїв співачці почесне звання «Народна артистка України».

Підготував Руслан СЕМЕНЮК

Схожi записи: