ArtOS готує дані для стрільби по кількох цілях одночасно

 Травень 19, 2016

5448_p_11_img_0001Вітчизняний комплекс автоматизованого управління вогнем артилерійської батареї завдяки сучасному програмному забезпеченню значно підвищує точність ведення вогню

Сучасні засоби артилерійської розвідки здатні своєчасно виявляти пересування танків, бойових броньованих машин, диверсійних розвідувальних груп противника та підрозділів артилерії, визначати ворожі координати для знищення цілей. Одним із таких є комплекс автоматизованого управління вогнем артилерійської батареї ArtOS, який використовується в ланці «командир батареї — старший офіцер батареї — командир гармати — навідник».
За словами одного з розробників цієї системи — офіцера відділу розвитку ракетних військ та артилерії штабу ракетних військ та артилерії Командування Сухопутних військ Збройних Сил України майора Ярослава Шерстюка, завдяки її застосуванню загальне скорочення часу роботи артилерійської батареї на етапі від виявлення цілі до відкриття вогню по ній становить близько 7 хвилин, а перебування батареї на вогневій позиції — 4 хвилини. Крім того, за рахунок топогеодезичної прив’язки та підготовки даних стрільби для кожної гармати окремо значно підвищується точність ведення вогню. Ця система також дозволяє готувати дані для стрільби артилерійською батареєю по кількох цілях одночасно без додаткової витрати часу.
Комплекс складається з чотирьох терміналів — командира батареї, старшого офіцера батареї, командира гармати та навідника. Його основна перевага полягає у використанні некомерційної операційної системи на платформі Android, адаптованої під військові потреби. Тобто планшет може бути використаний суто в інтересах артилерії, при цьому виключається встановлення в нього будь-якого іншого програмного забезпечення.
Система ArtOS скорочує час, необхідний для підготовки даних для стрільби та наведення гармати на ціль. Тепер командир батареї передає дані про визначену ціль старшому офіцеру батареї втричі швидше — десь за 30 секунд замість 90. При цьому робить він це натисканням однієї кнопки на своєму планшеті, на якому відображається карта місцевості. Своєю чергою на планшеті старшого офіцера батареї автоматично здійснюється розрахунок необхідних для стрільби даних, визначається кількість гармат та дається команда на відкриття вогню їхнім командирам.
Як бачимо, завдяки автоматизації процесів визначення цілі, обчислення необхідних параметрів та здійснення стрільби здійснюється значно оперативніше. Тоді як раніше командиру батареї спочатку доводилося визначати цілі по карті, потім за допомогою радіостанції передавати їхні координати старшому офіцеру батареї. Той заносив отриману інформацію у «прилад ведення вогню» і обраховував необхідні для стрільби дані та передавав їх знову ж таки за допомогою рації командирам гармат. До того ж кожен цей етап супроводжувався занесенням вручну отриманої інформації у відповідні бланки. А завдяки системі ArtOS необхідні дані отримуються в автоматичному режимі. При цьому важливо, що цей комплекс автоматизованого управління вогнем артилерійської батареї дозволяє здійснювати контроль за станом кожної гармати, витратою боєприпасів, залишком пального та іншими необхідними параметрами.

Сергій ВОРОНКОВ

Схожi записи: