Народ довіряє Збройним Силам України

 Травень 15, 2016

5447_p_02_img_0002За рівнем довіри наше військо посідає друге місце в державі

Про це на брифінгу, присвяченому актуальним питанням морально-психологічного забезпечення та стану військової дисципліни військовослужбовців Збройних Сил України, повідомив начальник Головного управління морально-психологічного забезпечення ЗС України полковник Олег Грунтковський.

За його словами, такий результат показало проведене нещодавно соціологічне опитування населення. У квітні цього року соціологи влаштували його і серед військовослужбовців Збройних Сил України. Під час цієї роботи з’ясувалося, що 84% особового складу вважають себе готовими до виконання бойових завдань. Окрім того, 82% військовиків визнають у цілому суттєвими та позитивними зміни в організації підготовки та забезпечення військ (сил) порівняно з 2014 роком, 74% військовослужбовців визначили свій колектив, як згуртований єдиною метою захисту держави, і нарешті, 64% військовослужбовців висловили довіру до безпосередніх командирів (начальників).

Посадовець вважає, що досягти такого результату було б неможливо, якби не постійна увага до розв’язання проблем армії з боку керівництва держави. Також зміцненню оборонного потенціалу країни та зміцненню авторитету Збройних Сил в українському суспільстві сприяло розгортання небаченого за своїми масштабами та ефективністю волонтерського руху на підтримку армії.

Також офіцер зазначив, що престиж військової служби та Збройних Сил обумовлений присутністю у війську громадян, які добровільно зголосилися бути мобілізованими чи уклали контракти до закінчення особливого періоду.

— Це дозволило створити у суспільній свідомості героїчний образ військовослужбовця — учасника АТО як самовідданого захисника територіальної цілісності Української держави. Окрім того, у військах ведеться постійна робота з особовим складом, спрямована на покращення стану військової дисципліни та підтримання високого бойового духу бійців та командирів, — зазначив полковник Олег Грунтковський. — Нам вдалося суттєво знизити негативний вплив деструктивних сил у місцях призову та підготовки особового складу. Тож сьогодні можна з упевненістю констатувати, що в переважній більшості, особовий склад військових частин та підрозділів демонструє високі бойовий настрій, психологічну готовність і мотивацію до виконання завдань за призначенням.

Водночас відповідними службами чимало робиться для того, аби поліпшувати морально-психологічний стан військовослужбовців. Так, за словами посадовця, у зоні проведення АТО психологічну допомогу отримали близько 20 тисяч військовослужбовців.

Офіцер зазначив, що для більш якісної психологічної допомоги укладено меморандуми про співпрацю з шістьма громадськими та волонтерськими організаціями, відповідно до яких у військах працюють майже 400 психологів-волонтерів.

Іван СТУПАК

Схожi записи: