Медики отримають нові броньовані евакуатори

 Травень 17, 2016

5447_p_02_img_0001Загалом буде закуплено 145 одиниць такої техніки. 31 машина надійде у війська до кінця року, а 16 із них — уже цього місяця

Цього року Міністерство оборони України спрямує 50 мільйонів гривень на закупівлю 145 одиниць броньованої медичної евакуаційної техніки. 31 машина надійде у війська до кінця року, а 16 із них — вже цього місяця. Про це під час брифінгу, що відбувся в оборонному відомстві, повідомив голова підкомітету реформ медичного забезпечення, тимчасовий виконувач обов’язків директора Військово-медичного департаменту Міністерства оборони України полковник медичної служби Олег Ляшенко.

Окрім цього, офіцер розповів про виконання заходів реформування у військово-медичній сфері, проведених у межах діяльності підкомітету. Зокрема, він зазначив, що у відомстві вже відпрацьовано план дій щодо реформи медичного забезпечення у 2016–2020 роках.

За його словами, основними цілями впровадження зазначеного плану є вдосконалення системи управління військово-медичною службою, оптимізація організаційно-штатної структури медичних підрозділів відповідно до нових завдань Збройних Сил, розвиток тактичної медицини, оснащення медичних підрозділів сучасними захищеними засобами евакуації з поля бою та створення змішаних авіаційних підрозділів для евакуації поранених в АТО.

— Відпрацьований план дій також має за мету нарощування можливостей військових закладів охорони здоров’я, медико-психологічної реабілітації і санаторно-курортного лікування, перехід на ефективні механізми медичного постачання та оснащення сучасними зразками медичної апаратури й техніки, активізацію міжнародного співробітництва з країнами і структурами НАТО, поглиблення співпраці з відомствами сектору безпеки, громадськими та волонтерськими організаціями тощо, — наголосив посадовець.

Також, як стало відомо зі слів офіцера, у Міністерстві оборони України створено робочу групу з організації ліцензування військових мобільних госпіталів, яка вже розпочала свою роботу. Представникам Проектного офісу реформ, Ради волонтерів наданий робочий варіант проекту матриці досягнення стратегічних цілей і виконання основних завдань оборонної реформи Стратегічного оборонного бюлетеня в частині, що стосується системи медичного забезпечення. Остаточний варіант документа буде наданий для ознайомлення на найближчому засіданні підкомітету реформ медичного забезпечення.

— Проектний офіс НАТО надав експертний висновок щодо проекту Дорожньої карти реформування та розвитку системи медичного забезпечення Збройних Сил України на період з 2016 по 2020 роки. Від колег ми отримали позитивну оцінку щодо напрямків реформування військової медицини та запланованих заходів, — зазначив голова підкомітету.

Стосовно практичного впровадження напрацьованих планом дій заходів посадовець запевнив, що перші кроки вже робляться. Наприклад, зараз у навчальному центрі Сухопутних військ «Десна» за програмою TCCC (Tactical Combat Casualty Care — «Тактична медицина») проходять підготовку 158 санітарних інструкторів.

— Ще 110 закінчать перенавчання до кінця цього місяця. Із них 16 вже підписали контракт зі Збройними Силами України і продовжать службу на посадах медичних працівників. Загалом за програмою ТССС із тактичної медицини підготовлено понад 1100 санінструкторів, — розповів полковник медичної служби Олег Ляшенко.

Іван СТУПАК

Схожi записи: