У Києві нагородили Народних Героїв України

 Травень 9, 2016

_MG_24027 травня 2016 року в головному корпусі Національного музею історії України у Другій світовій війні пройшла церемонія нагородження орденом «Народний Герой України».

Важливо, що це недержавна нагорода, і була  запроваджена волонтерами в 2015 р. Це своєрідна відзнака народу України. Її вручають за видатні заслуги в обороні незалежності України та волонтерської допомоги Збройним Силам.

Макети орденів виконані в двох модифікаціях. Перший – із червоно-чорною стрічкою на колодці – для воїнів, що зі зброєю в руках захищали нашу землю. Другий – із жовто-блакитною стрічкою – для волонтерів та медиків. Нагорода виготовлена зі срібла, кожна має індивідуальний номер і елементи захисту.

Першу нагороду вручено захиснику Донецького аеропорту, кулеметнику 90-го штурмового батальйону Ігорю Брановицькому (посмертно). нагорода була запроводженна у минулому році і вручається вже не вперше.

Вже 16 церемонію вирішили провести напередодні Дня пам’яті та примирення і Дня перемоги над нацизмом у Другій світовій війні.

_MG_2341

Загалом нагороди отримали 21 номінантів. Серед них:

Степан Чубенко (посмертно) – 16-літній сміливець із Краматорська, який одним із перших протидіяв окупантам. Саме він зірвав прапор “ДНР” з адміністративної будівлі Краматорська в липні 2014 р., згодом носив воду й їжу захисникам Краматорського аеропорту, влаштовував демонстрації в окупованому місті. Закатований терористами.

_MG_2280

Павло Чайка – перший серед бійців АТО повний кавалер ордена “За мужність”. Третю нагороду (І-го ступеня) він отримав за відвагу, виявлену в жорстокому бою під Дебальцевим у лютому 2015 р.

Вадим Свириденко – фельдшер 128-ї бригади, який дивом вижив у Дебальцівському котлі в лютому 2015 року. В результаті страшного обмороження втратив верхні й нижні кінцівки. Завдяки постійним тренуванням та винятковій силі волі вже почав користуватися протезами.

Олена та Володимир Куліші (посмертно) – подружжя волонтерів, яке загинуло в 2014 р. від рук бойовиків. Під час бомбардувань Олена та Володимир ховали сусідських дітей у своєму підвалі, надавали допомогу літнім сусідам, доставляли їжу українським солдатам, які перебували в Луганському аеропорту.

_MG_2263

Довідково:

Наразі кавалерами ордену стали близько 200 осіб, серед яких – більше 140 військовослужбовців, а також волонтери, медикі, капелани і журналісти, політичні і громадські діячі.

Схожi записи: