Рейси «Потягу єднання України» стануть регулярними

 Травень 4, 2016

5446_p_14_img_0001Під час поїздки об’єднана команда з волонтерів, освітян, журналістів, документалістів, митців, громадських діячів та військових (а це понад 200 осіб) провела мистецькі акції, лекції, тренінги та майстер-класи, обміни культурними надбаннями

Всеукраїнська акція «Потяг єднання України «Труханівська Січ» добігла фіналу у Києві. Втім організатори заходу стверджують, що незабаром потяг регулярно курсуватиме українськими містами: із Заходу на Схід, із Півночі на Південь і навпаки. Таким чином люди познайомляться з побутом, культурою та самобутністю різних куточків нашої держави.

За час акції учасники відвідали Харків, Слов’янськ, Краматорськ, Торецьк, Красноармійськ, Авдіївку, Костянтинівку, Дружківку, Бахмут, Лиман та інші міста і села. І звісно — багато військових частин, які виконують завдання в зоні проведення АТО.

Всеукраїнську акцію «Потяг єднання України «Труханівська Січ» започаткували з ініціативи понад 80-ти громадських та волонтерських організацій. До її реалізації активно долучилися і військовослужбовці Збройних Сил України. Підтримку у цій благодійній справі надав Президент України — Верховний Головнокомандувач Збройних Сил України Петро Порошенко.

5446_p_14_img_0002Під час поїздки об’єднана команда з волонтерів, освітян, журналістів, документалістів, митців, громадських діячів та військових (а це понад 200 осіб) проводила мистецькі акції, лекції, тренінги, майстер-класи та концерти. Військовослужбовці провели з працівниками «Укрзалізниці», місцевими учнями та студентами заняття з мінної безпеки. Діти Києва, Полтави, Харкова та інших міст отримали подарунки до Великодніх свят. Потягом також передано буклети, брошури та періодичні видання. В усіх населених пунктах Донецької та Луганської областей гостей зустрічали представники місцевої влади, волонтери та активісти.

Художній керівник проекту — відомий артист, письменник та казкар Сашко Лірник (Олександр Власюк). Він розповів, що більшість волонтерів до початку акції вже були знайомі один з одним. Проте їздили на Донбас до українців та воїнів АТО окремо. «Потяг єднання України» об’єднав музикантів, артистів, волонтерів та військових, систематизувавши спільну культурну роботу.

За словами Сашка Лірника, протягом акції вдалося зробити навіть більше, ніж планувалося. Чи не у кожному місті, куди прибував потяг, активістам вдавалося охопити більшу кількість шкіл і військових частин для проведення, наприклад, концертів та майстер-класів, ніж було заплановано. Нині організатори заходів підбивають підсумки виконаної роботи.

— Відповідно до розробленої мною концепції, відбиралися музичні гурти та різноманітні майстри з нахилом на українську складову, — розповів Сашко Лірник. — Вдалося підібрати колектив, який пропагує саме сучасну українську культуру. І проведення акції довело ефективність такої концепції. Часто після виступів артистів та музикантів на Сході України до мене підходили місцеві мешканці та дякували, виявляючи неабиякий інтерес до нашої сучасної культури.

Слід підкреслити, що в майбутньому до акції планується долучити і талановитих виконавців із Донбасу. Таким чином вони показуватимуть різним регіонам нашої держави, що Україна, попри всі негаразди та агресію Росії, залишається єдиною.

Заступник начальника відділу Головного управління морально-психологічного забезпечення ЗС України полковник Андрій Овсянніков поінформував, що у національно-патріотичній акції «Потяг єднання України «Труханівська Січ» взяли участь 18 військовослужбовців та працівників війська. Загалом у рамках проекту відвідано 14 підрозділів Збройних Сил у зоні АТО. До різноманітних заходів залучено понад 550 військовиків.

Представник Центру розмінування Головного управління оперативного забезпечення Збройних Сил України майор Володимир Требунський провів 56 занять з мінної безпеки. Ці заняття стали вкрай популярними серед мешканців, тож офіцеру доводилося працювати від самого ранку до пізнього вечора. Він переконаний, що отримані людьми знання дозволять їм уникнути небезпеки та вберегти близьких від підступної загрози.

Фахівці Збройних Сил надали бійцям 21 консультацію з правових та соціальних питань. Вони також повідомили телефони «гарячих» ліній структурних підрозділів Міноборони та Генерального штабу, куди в разі потреби можуть звертатися бійці, які перебувають у зоні проведення АТО.

За словами полковника Андрія Овсяннікова, за час акції проведено 12 занять із питань проходження військової служби за контрактом, правильного оформлення документів, інформування про переваги військової служби на ринку праці в порівнянні з цивільними професіями. Окрім того, цивільні волонтери надали бійцям 5 психологічних консультацій, а військовий капелан отець Іван УПЦ Київського Патріархату провів близько 20 молебнів та служб.

Офіцер також повідомив, що протягом акції військовим передано 62 подарунки від школярів різних міст нашої держави. За дев’ять днів проведено 15 концертних та 10 святкових заходів за участю творчої групи Заслуженого академічного зразково-показового оркестру ЗС України, зокрема — фольклорного гурту «Святовид» під керівництвом заслуженого артиста України Валентина Лігуса.

Про подальшу співпрацю із Збройними Силами України в рамках подібних заходів уже заявили такі гурти, як «Bagirof Band», «Вертеп», Олег Універсал, бард Ігор Білий та інші.

Микола ФЕДОРКІВ

Схожi записи: