Активне використання сучасних засобів артрозвідки має посилити захист наших воїнів

 Квітень 27, 2016

5445_p_02_img_0001Держава виділила значні кошти на забезпечення національного війська необхідним озброєнням та військовою технікою

Президент України Петро Порошенко відвідав військову частину у селищі Дівички Київської області та вручив нагороди військовослужбовцям ракетних військ і артилерії Збройних Сил України, які виконували завдання в зоні проведення антитерористичної операції.

«Сьогодні мені приємно відзначити і нагородити тих, хто на полі бою підтвердив високий професіоналізм українського військового та незламний дух українського патріота своєї землі», — сказав Петро Порошенко.

Окрім цього, Президент під час поїздки до військової частини ознайомився з новітніми та модернізованими зразками озброєння та військової техніки ракетних військ і артилерії, які розроблені та виготовляються підприємствами оборонно-промислового комплексу. Глава держави також передав сертифікати на партію мінометів, виготовлених підприємствами Державного концерну «Укроборонпром», повідомляє Управління комунікацій та преси Міністерства оборони України.

«Посилити безпеку та захист наших воїнів має активне використання на передовій сучасних засобів артилерійської розвідки», — зазначив глава держави, виступаючи перед особовим складом.

Президент нагадав, що артилерія за останні два роки бойових дій на Донбасі підтвердила свою важливу роль: «Засоби артилерійської розвідки здатні своєчасно виявляти пересування танків, бойових броньованих машин, диверсійних розвідувальних груп противника та підрозділів артилерії російсько-терористичних військ, визначати ворожі координати для знищення цілі».

Глава держави зазначив, що ситуація на Донбасі поки що залишається напруженою, ворог продовжує здійснювати спроби зірвати виконання Мінських домовленостей, і це створює ризики та загрози національній безпеці, суверенітету, територіальній цілісності і незалежності України.

«У цих умовах наші Збройні Сили України докладають неймовірних зусиль для надійного утримання лінії зіткнення», — наголосив Петро Порошенко, додавши, що за крайньої потреби та в умовах нападу ворога українські військові мають наказ давати відсіч бойовикам.

Верховний Головнокомандувач наголосив, що для успішного виконання завдань потребує розв’язання низка проблем — незадовільний рівень забезпеченості військ сучасними радіолокаційними комплексами та лазерними далекомірами, зокрема приладами нічного-денного бачення; брак програмно-апаратних засобів для автоматизації процесів управління вогнем на базі планшетів і кишенькових комп’ютерів та відсутність достатнього забезпечення безпілотними комплексами розвідки. Артилерійські підрозділи потребують оснащення сучасними технічними засобами контрбатарейної боротьби дальньої дії — як вітчизняного виробництва, так і отриманих у межах міжнародної технічної допомоги.

«Потребує опрацювання питання постачання для Збройних Сил високоточних боєприпасів. Це окреме завдання підприємствам та керівництву «Укроборонпрому», — зазначив глава держави.

Президент зауважив, що вирішив ознайомитися з новітніми та модернізованими зразками озброєння та військової техніки ракетних військ і артилерії, які розроблені та виготовляються українськими підприємствами оборонно-промислового комплексу. «Держава виділила значні кошти для забезпечення національного війська необхідним озброєнням та військовою технікою. Зроблю все можливе, щоб ці кошти були використані максимально ефективно», — наголосив Петро Порошенко.

Вітчизняним ВПК розроблено сучасні протитанкові ракетні комплекси, міномети різних калібрів, високоточний артилерійський снаряд. На завершальній стадії перебувають роботи зі створення сучасних комплексів управління, модернізації систем залпового вогню, а в березні були успішно проведені перші випробування вітчизняного високоточного снаряду «Вільха» до системи залпового вогню «Смерч».

«Впевнений, що озброєні сучасною зброєю та своєю майстерністю українські воїни забезпечать утримання визначених рубежів, а з часом з бійцями дипломатичного фронту примусять окупантів забратися геть з нашої землі», — резюмував Президент.

Під час ознайомлення зі зразками озброєння та військової техніки главі держави були представлені сучасні розробки українського ОПК, зокрема командний пункт автоматизованого центру управління вогнем за стандартами НАТО, системи розвідки та управління вогнем на основі безпілотних літальних апаратів (БПЛ), засоби тактичної розвідки, прилади нічного бачення, системи виявлення снайперів, модернізована система залпового вогню БМ-21 М «Верба», новітні зразки озброєння ПАТ «Чезара», розвідувальний комплекс БпАК Fly Eye, засоби контролю за кордоном, БПЛ та бойові «безпілотники», медичні автомобілі та зразки стрілецької зброї.

Схожi записи: