Запитували — Відповідаємо

 Квітень 18, 2016

gar liniaСергій М., мобілізований:

— Поясніть, будь-ласка, якщо я укладу короткостроковий контракт на проходження військової служби, чи можуть його продовжити по закінченні шестимісячного строку без моєї згоди, обумовлюючи дією особливого періоду в країні?

— Ваші побоювання безпідставні. Пряма норма Закону України «Про військовий обов’язок і військову службу» гарантує звільнення в запас військовослужбовців, які підписали шестимісячний контракт, навіть на час особливого періоду в країні.

Тетяна С., дружина військовослужбовця:

— Як відомо, існують обмеження у пільгах членів сімей військовослужбовців, які обґрунтовуються додатковою умовою, — сукупним доходом сім’ї. Скажіть, які виплати включають до його розрахунку?

— До сукупного доходу включаються нараховані пенсія, заробітна плата, стипендія, соціальна допомога, доходи від підприємницької діяльності. Не включають до розрахунку допомогу при народженні/усиновленні дитини, виплата якої здійснюється одноразово, допомогу на поховання, одноразову допомогу, яка надається відповідно до законодавства або за рішенням органів виконавчої влади та місцевого самоврядування, підприємств, організацій незалежно від форми власності.

Звертаємо вашу увагу на те, що в сукупний дохід не враховуються грошове забезпечення, інші виплати і види матеріальної допомоги військовослужбовцям, отримані ними під час безпосередньої участі в АТО.

Руслан М., мобілізований військовослужбовець:

— Я зараз знаходжуся на передовій АТО. Як мені оформити кредитні канікули в банку? Фінустанова заморожує чи скасовує нарахування відсотків воїнам? Коли я повернуся додому, чи не доведеться мені сплачувати їх заднім числом?

— Банк не нараховує воїнам відсотків за користування кредитами та на всі види штрафів з дати мобілізації. Кредитними канікулами можуть скористатися всі позичальники, які мають статус військовослужбовця.

Банк призупиняє нарахування відсотків і штрафів для військовослужбовців автоматично. Банк оперативно отримує інформацію від військових і МВС про контрактників і мобілізованих громадян. Якщо з якихось причин ваші дані не потрапили в ці списки, ви або ваші родичі, знайомі можуть занести в будь-яке відділення банку документ, що підтверджує факт військової служби (копію військового квитка з датою мобілізації, довідку з військової частини, лист командира військової частини).

Якщо не вдається під час проходження військової служби надати банку необхідні документи, ви зможете скористатися правом на кредитні канікули після закінчення служби (демобілізації).

Загиблим воїнам банк повністю списує кредитну заборгованість.

Микола С., учасник АТО:

— За яких умов проводять безкоштовний ремонт у житловому помешканні учасника АТО? Які документи потрібно пред’явити для отримання цієї пільги? З яких джерел здійснюється фінансування?

— Будинок/квартира має бути у приватній власності особи, яка має право на пільгу. На сьогодні площа, на якій може проводитися безкоштовний ремонт, становить 21 кв. м. До того ж особа має бути зареєстрованою та постійно проживати в будинку/квартирі, які підлягають ремонту. Якщо в будинку/квартирі зареєстровані та проживають кілька осіб, які мають право на пільгу, кожна з таких осіб має право на проведення ремонту на площі до 21 кв. м.

Безкоштовний ремонт може проводитися 1 раз на 10 років. Якщо ви проживаєте у будинку/квартирі менше 10 років, то для підтвердження факту невикористання такої пільги протягом останніх 10 років необхідно подати довідку з попереднього місця проживання.

Документи, які потрібні для оформлення пільги, — посвідчення УБД/інваліда війни (копія); паспорт (копія); ідентифікаційний номер (копія); довідка про склад сім’ї з ЖЕО та заява.

Подати заяву та документи потрібно до органу виконавчої влади або до міської/районної/сільської ради. Протягом місяця з дня подання документів орган виконавчої влади або орган місцевого самоврядування утворює комісію у складі спеціалістів ЖЕО, ремонтно-будівельних організацій, представників органу, що фінансує виконання ремонтних робіт, органу технічної інвентаризації та інших. Комісія проводить обстеження будинку/квартири у присутності заявника. Після обстеження комісія складає перелік, визначає види і обсяги робіт. Складається дефектний акт та кошторисний розрахунок ремонтних робіт. Визначається загальна вартість ремонту. Орган виконавчої влади або орган місцевого самоврядування за поданням комісії приймає рішення щодо обсягу робіт та виділення коштів. Рішення зміні не підлягає.

Фінансування витрат, пов’язаних із проведенням безоплатного капітального ремонту і складенням проектно-кошторисної документації, здійснюється за рахунок відповідної субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам у межах затверджених бюджетних призначень на відповідний рік.

Підготувала Тетяна МОРОЗ

Схожi записи: