Міноборони закликає депутатів ухвалити вкрай необхідний для війська законопроект про закупівлі

 Квітень 11, 2016

FeiYewFwyxsРобочою групою Офісу реформ Міністерства оборони України у Департаменті державних закупівель та постачання матеріальних ресурсів Міністерства оборони України спільно з Міністерством економічного розвитку та торгівлі України за участю експертів Європейського Союзу був розроблений законопроект про особливості здійснення закупівель товарів, робіт і послуг для гарантованого забезпечення потреб оборони.

Заступник Міністра оборони України генерал-лейтенант Ігор Павловський та заступник Міністра економічного розвитку та торгівлі Максим Нефьодов під час брифінгу у Міністерстві оборони закликали народних депутатів України терміново ухвалити законопроект № 4288, який регулює проведення закупівель для потреб Збройних Сил, Національної поліції, Нацгвардії та інших військових формувань.

Ухвалення цього законопроекту дозволить Міністерству оборони України та іншим силовим структурам оперативно здійснювати закупівлю товарів, робіт і послуг для гарантованого забезпечення потреб оборони в особливий період, період проведення антитерористичної операції тощо.

— Цей закон спрямований на створення конкурентної переговорної процедури закупівлі в максимально стислі строки, — зазначив під час брифінгу заступник Міністра оборони України генерал-лейтенант Ігор Павловський. — Така процедура закупівлі зменшує ризик затримки або зриву термінів постачання товарів, робіт і послуг для потреб оборони, оскільки максимальний термін проведення конкурентної переговорної процедури закупівлі, передбаченої законопроектом, становить 14 днів, що в понад три рази менше, ніж період проведення відкритих торгів, який становить 60 днів.

— Міністерство оборони із самого початку реформи було активним учасником системи ProZorro. Сьогодні в системі ProZorro 1200 тендерів Міноборони, а загальний розмір економії сягнув 781 млн грн. Власне, Міноборони — єдиний державний замовник у країні, який проводив закупівлі через ProZorro у 2015 році.

«Закон «Про публічні закупівлі» забезпечує закупівлі за умов стабільної ситуації у країні. Нині ж на Сході країни триває антитерористична операція, і до оборонних закупівель висуваються особливі вимоги. Саме тому так необхідно терміново ухвалити Закон України «Про особливості здійснення закупівель товарів, робіт і послуг для гарантованого забезпечення потреб оборони», — наголосив Максим Нефьодов.

30 березня законопроект був підтриманий профільним комітетом Верховної Ради України з питань економічної політики.

На жаль, 31 березня під час сесійного засідання Верховної Ради України депутати не підтримали даний законопроект і навіть не включили його до порядку денного.

Повторний розгляд законопроекту відбудеться 12 квітня 2016 року.

Вадим КОВАЛЬОВ

Схожi записи: