Більшість заходів реформування Міноборони буде здійснено 2016 року

 Квітень 9, 2016

5442_p_05_img_0009Апарат Міністерства оборони планується скоротити на 200 осіб. Механічного скорочення не буде. Увесь особовий склад пройде переатестацію, керівний склад — випробування поліграфом

Реформування Міністерства оборони і Збройних Сил України є надзвичайно затратним, але дуже необхідним для країни. Починати проведення реформ треба саме з Міністерства оборони України. Таке переконання висловив Міністр оборони України генерал армії України Степан Полторак під час другого засідання Комітету реформ Міністерства оборони та Збройних Сил України.

Зокрема, учасники засідання обговорили та визначили перелік законодавчих та нормативно-правових актів, які необхідно розробити найближчим часом, механізм опрацювання положень про структурні підрозділи з урахуванням передачі значної кількості функцій вниз по управлінській вертикалі, порядок створення, комплектування та врахування пропозицій комісій щодо призначення на посади особового складу оборонного відомства.

Генерал армії України Степан Полторак наголосив на суворому дотриманні вимог чинного законодавства під час перевірки професійних здібностей особового складу і переформатування Міністерства оборони України.

Він зауважив, що 2016 року планується провести більшість заходів реформування Міністерства оборони, яке буде завершене до 2018 року. До кінця 2020 року буде завершене реформування всіх Збройних Сил України.

Під час засідання комітету реформ Міністр оборони України підписав директиву щодо проведення організаційних заходів у Міністерстві оборони України 2016 року.

— Ця директива є основою для структурної перебудови Міністерства оборони, — зауважив глава оборонного відомства та зазначив, що у процесі роботи до неї можуть вноситися зміни.

На сьогодні у складі Міністерства оборони 15 департаментів, 7 управлінь та 3 окремі відділи, чисельність військовослужбовців і працівників апарату Міноборони становить 770 осіб.

За словами очільника оборонного відомства, за результатами заслуховування керівників структурних підрозділів було прийнято рішення щодо введення нової структури та чисельності апарату Міністерства оборони України.

— У ході оптимізації штату буде ліквідовано два департаменти, реорганізовано шість департаментів, п’ять управлінь та відділів. У межах реформування ми плануємо скоротити чисельність апарату Міністерства оборони на 200 осіб, — сказав Степан Полторак.

Генерал армії України Степан Полторак наголосив, що механічного скорочення особового складу Міноборони не буде.

— Рішення прийматимуться за результатами роботи відповідних комісій за оцінкою професійних якостей кожного, хто працює в Міністерстві оборони, — сказав він.

Міністр оборони України зазначив, що після зміни структури оборонного відомства буде здійснено перерозподіл функціональних обов’язків та чітко визначено рівень відповідальності кожної посадової особи — від керівника структурного підрозділу до державного службовця, який працює в Міністерстві оборони.

— Я планую передати частину своїх повноважень заступникам, повноваження заступників — керівникам департаментів для того, щоб підвищити відповідальність кожного, хто працює в Міністерстві оборони, за рішення, які готуються Міністру оборони і які приймаються, — наголосив генерал армії України Степан Полторак.

Схожi записи: