Для бійців АТО на залізничних вокзалах волонтери облаштували пункти відпочинку

 Квітень 8, 2016

5442_p_10_img_0001Тут бійцям запропонують перекусити, нададуть корисну інформацію, за потреби — медичну та психологічну допомогу

Київський залізничний вокзал «Південний» живе насиченим життям — хто в чергах за квитками, хто окуповує буфети, зали очікування теж заповнені. Адже це головний вокзал країни. Людей тут завжди багато. Де-не-де в натовпі миготять однострої військових патрулів і пасажирів-військовослужбовців. Але у залах їх небагато. Демобілізованих воїнів запрошують до окремого приміщення.

Другий поверх. Половина вестибюля відгороджена високою маскувальною сіткою. Тут розташувався один із київських підрозділів волонтерської спілки «Фонд оборони країни» під назвою «Вокзал-Київ-волонтерський пункт». Усередині — майже сотня крісел, телевізор, кілька спальних місць, стіл з наїдками та напоями. Четверо дівчат підносять хлопцям бутерброди у режимі нон-стоп. Вільних місць у цій залі немає.

Мене привітно зустрічає київський координатор проекту «Вокзал-волонтерський пункт» Ірина Лясова. Раптом з одного з крісел підіймається солдат і мало не біжить до мене з радісною посмішкою. Обіймаємось як старі друзі, бо не більше місяця тому ми провели разом кілька годин на «нульових» позиціях 24-ї окремої механізованої бригади в районі села Кримське. Питаю у вже демобілізованого кулеметника волинянина Сашка Ничипорука, як він дізнався про ініціативу місцевих волонтерів.

Адреси діючих волонтерських пунктів на залізничних вокзалах

Київський з/в «Південний», 2-й поверх. Тел. 073-044-24-61, 096-525-75-12. Шукайте покажчики «Вокзал-Київ-вонтерський пункт».

Харківський з/в: «Південний пост». Тел. 063-202-43-71, 097-276-64-81.

Дніпропетровський з/в, пункт «Вокзал-Дніпро». Тел. 092-314-16-49, 099-471-79-82.

— Від мами. Вона побачила на одному з телеканалів сюжет про цей волонтерський пункт. Каже, тобі все одно майже день чекати в Києві пересадки, зайди туди і відпочинь. Чимало присутніх тут про зустрічаючих волонтерів дізналися завдяки «солдатському радіо».

Проводжаю кулеметника і прошу Ірину Лясову трохи розповісти про роботу пункту.

— 12 квітня пункту виповниться півроку. Зараз ми приймаємо до 300 осіб у день, але в період ротації буває до 700. Я чула вашу розмову з хлопцем. Це правда — абсолютна більшість бійців знаходять нас саме через те «радіо», хоча ми й сповіщаємо про себе через нашу сторінку у Facebook. Реалізовуємо свої задуми завдяки киянам, які кожного дня несуть сюди гарячу їжу тощо. Взимку було таке, що за одну добу ми нагодували домашніми стравами понад п’ятсот хлопців і дівчат…

Поліцейський Артем, який разом із представниками військової служби правопорядку і гарнізонної комендатури чергує тут, розповів про різке зниження криміногенної обстановки на вокзалі завдяки пункту. Порушень з боку військовослужбовців або злочинів проти них вже півроку майже немає.

Пункт функціонує в цілодобовому режимі. Деякі бійці отримують консультації юристів. Одним з них є Надія Михайлівна, котра констатує масовий інтерес мобілізованих до процедури отримання пільг та земельних ділянок. Учасникам АТО також за потреби надають медичну та психологічну допомогу — більшість волонтерів пройшли відповідні тренінги. Представники комендатури допомагають військовослужбовцям із квитками.

З-під пледу на лавці у дальньому кінці зали вибирається дівчина у формі. Я підходжу до неї. Чекаю кілька хвилин, аби красуня оговталась після сну. Спілкуюсь. Двадцятидворічна Оксана — медичний інструктор, по закінченні чергових додаткових курсів у навчальному центрі направляється до своєї частини.

— Не боїшся їхати в АТО, там же стріляють? — запитую. — Та й надто тендітна ти для того, щоб виносити з поля бою поранених…

— Якби боялася, не пішла б до війська. А на тендітність уваги не звертайте. У мене купа нагород та медалей за досягнення у змаганнях із водного поло, легкої атлетики та фітнесу!

Віктор ШЕВЧЕНКО

Схожi записи: