Благовіщення Пресвятої Богородиці

 Квітень 7, 2016

GabrielОдне із найбільших весняних свят, яке християни східного обряду відзначають 7 квітня

Це свято було встановлене церквою у IV ст. В Україну воно прийшло з утвердженням християнства. Вважається, що весна в цей день остаточно поборола зиму.

Слово «Благовіщення» означає добру, радісну звістку про те, що почалося звільнення роду людського від гріха і вічної смерті. За церковними переказами саме цього дня архангел Гавриїл приніс звістку, що незабаром на землю прийде Спаситель. Народить Його нікому не відома галілейська жінка Марія з Назарета. Благовіщеня в народі сприймається як свято весни, як символ земної благодаті — у природі й у житті людей.

У цей день також прийнято випускати на волю пташок: «Щоби співали на волі, Бога прославляли та просили щастя-удачі тому, хто їх випустив». Господар випускає на волю, на сонце також усіх тварин, навіть пса і кота виганяє на подвір’я — «щоб чули весну і самі про себе дбали». Пасічники цього дня виставляють на двір вулики.

 

Народні прикмети:

Якщо на Благовіщення сонце сходить на чистім небі, то весна рання, якщо в полудень — середня, якщо ясно ввечері — пізня.

Якщо на Благовіщення дуже тепло, то на Великдень буде холодно.

Благовіщення без ластівок — холодна весна.

На Благовіщення гарна погода — гарний врожай.

Якщо на Благовіщення летить сніг — літо неврожайне.

Якщо на Благовіщення дівчина, йдучи по воду, знайде квітучий первоцвіт — цього ж року вийде заміж.

Схожi записи: