Для курсантів-мінометників боєкомплектів доста!

 Березень 29, 2016

Ukraine combat training

«Човниковий біг», або естафета по-мінометному

От як гадаєте, скільки треба зробити «ходок» заряджаючому від позиції міномета до пункту боєпостачання і в зворотньому напрямку, щоби бойовий розрахунок досягнув злагодженості? Багато, дуже багато! Та й «естафетна паличка» у вигляді зарядженої мінометної міни не з легких: середня вага уламково-фугасної міни коливається в районі 16 кілограмів.

Курсанти, які навчаються на факультеті ракетних військ і артилерії під час практичних стрільб за роки навчання долають таку дистанцію тисячі разів. Втім, і результат відповідний.

 

Українські артилеристи вважаються чи не найкращими у світі: сепаратисти можуть підтвердити цю константу!

Ukraine combat training

Другокурсники, які навчаються на факультеті Ракетних війсь і артилерії Національної академії сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного, упродовж весняного польового виходу під керівництвом досвідчених інструкторів опановують два типи мінометів: 2Б11 калібру 120 міліметрів, та 82-міліметрову автоматичну «Волошку», це той, що 2Б9.

Ukraine combat training

На навчальних полях Міжнародного центру миротворчості та безпеки тривають практичні стрільби другокурсників-артилеристів. Боєкомплекту для навчання майбутніх артилеристів достатньо. То ж майбутні «громовержці» часу не втрачають.

Ukraine combat training

– Піт артилерії економить кров піхоти! – постійно наголошує курсантам викладач-інструктор майор Віталій Биков. – Міномети у сучасному бою вирішують широкий спектр завдань з ураження живої сили та техніки противника. Тому треба уміти діяти швидко, стріляти влучно, розгортатись і згортатись на позиціях оперативно. А бойовий розрахунок має діяти, як єдиний організм. Щоби досягти такої злитності потрібно весь час тренуватись.

Ukraine combat training

Другокурсник, молодший сержант Павло Дригайло, якому під час практичного заняття випало командувати бойовим розрахунком міномета 2Б11, зауважив, що справжній артилерист ХХІ століття має знати та уміти багато. Не лише досконально знати свою зброю, володіти математикою, але й бути сильним та витривалим! Тому курсанти-артилеристи постійно вдосконалюють свої знання та навички, займаються спортом і запекло практикуються під час польових занять у злагоджені своїх дій.

Володимир Скоростецький

Ukraine combat training

Ukraine combat training

Ukraine combat training

Схожi записи: