Агресія Російської Федерації проти України

 Березень 21, 2016

5439_p_12_img_0002Декларуючи готовність до виконання положень Мінських домовленостей, командування російських окупаційних військ активізує заходи з нарощування боєздатності з’єднань і частин 1 і 2 АК Центру територіальних військ Південного ВО

Спрямованість і змістовність останніх заходів бойової підготовки, під час яких опрацьовувалися завдання наступального та контрнаступального характеру, об’єктивно свідчать, що супротивник не відмовився від планів щодо розширення контрольованих територій на Донбасі і використовує «режим тиші» фактично для підготовки до відновлення силового протистояння, зокрема й широкомасштабного характеру.

Попри домовленості в межах Мінського переговорного процесу, продовжуються приховані перекидання та накопичення озброєння, військової техніки. Тільки протягом лютого цього року російсько-терористичним силам у зоні бойових дій на основних оперативно-тактичних напрямах було доставлено десятки РСЗВ «Град» і «Ураган» та до 200 тисяч тонн боєприпасів. Тривають перманентні провокаційні обстріли позицій українських військ, також й із застосуванням важкого озброєння. При цьому кількість обстрілів зростає. Не припиняються й диверсійно-розвідувальні рейдові дії російсько-терористичних сил у зоні АТО.

Водночас пропагандистська машина Кремля намагається в будь-який спосіб приховати злочини вищого військо-політичного керівництва РФ та переконати світове співтовариство, що в Україні нібито триває «громадянська війна», а не ведеться повноцінна збройна агресія проти суверенної держави.

Управління окупованими територіями Донбасу Росія здійснює через так званий «Центр управління відновленням територій Донбасу», який у жовтні 2014 року з’явився в Луганську та Донецьку. Саме ці організації з відома Кремля є реальною владою на окупованому Донбасі. Захарченко та Плотницький, як і всі їхні «міністри», лише отримують команди з цих центрів і не більше.

Керівництво Збройних сил РФ реорганізувало 12-те командування резерву Південного військового округу в Центр територіальних військ, розташований у Новочеркаську. Саме ця структура здійснює безпосереднє керівництво 1-м і 2-м армійськими корпусами на території терористичних організацій «ДНР» і «ЛНР».

Основне завдання центру — формування армії і забезпечення бойових дій. При цьому опікування цивільним населенням на окупованих територіях Донбасу — це питання другорядне, яке не має принципового значення.

На сьогодні на окупованій території Донбасу створені 1-й та 2-й АК з безпосереднім підпорядкуванням Центру територіальних військ Південного ВО ЗС РФ зі штабом у Новочеркаську. Окрім цього, активно «ходять чутки» і про початок формування нового (резервного; за іншими джерелами — спеціального призначення) — 3-го АК зі штабом у м. Ростов-на-Дону (за іншими джерелами — у м. Новочеркаськ).

Особливістю мобілізаційних планів цих трьох армійських корпусів Центру територіальних військ Південного ВО є те, що всі їхні з’єднання і частини укомплектовуються переважно етнічними українцями — як добровольцями, так і мобілізованими з Криму, Донбасу, а також Кубані та інших прикордонних з Україною областей Росії.

Оперативне керівництво 1-м і 2-м армійськими корпусами на території так званих «ДНР» і «ЛНР» здійснює заступник начальника Генерального штабу ЗС Росії генерал-полковник Істраков С. Ю.

Отже, Генеральний штаб ЗС РФ здійснює управління угрупованням російських військ на Сході України за такою схемою: Генеральний штаб ЗС РФ (Москва) — Південний військовий округ ЗС РФ (Ростов-на-Дону) — Центр територіальних військ (Новочеркаськ) — 1-й та 2-й АК.

За інформацією, наданою представниками Головного управління розвідки Міністерства оборони України, бойовики не припиняють спроб розширити підконтрольні їм території, передусім на Донецькому напрямі, а саме — в районах населених пунктів Авдіївка і Ясинувата. Протягом минулого тижня незаконні збройні формування здійснили 335 обстрілів позицій українських військ, зокрема із застосуванням 122-мм гаубиць Д-30, БМП, 82/120-мм мінометів і ЗУ-23–2, при цьому найбільша інтенсивність вогню спостерігалася на Слов’янському і Донецькому напрямах.

У період з 4 по 10 березня військова розвідка виявила на тимчасово окупованій території 29 фактів порушення Мінських домовленостей щодо відведення озброєння і військової техніки. Зокрема, в 15-кілометровій зоні помічені артилерійські системи бойовиків калібром до 100 мм і танки. Зафіксували 12 фактів порушення, тобто 42 танки і 3 міномети. У 25-кілометровій зоні зафіксували 7 фактів порушення, серед забороненої зброї — 37 артилерійських систем і САУ.

«Найбільш загрозливою для нас є 35-кілометрова зона», — зазначив під час нещодавнього брифінгу в Українському кризовому медіа-центрі представник Головного управління розвідки Міністерства оборони України Вадим Скібіцький та додав, що там виявили 10 фактів порушення: «Це — 34 РСЗВ «Град» у районі Горлівки, Донецька, Докучаєвська, Миколаївки, Молодіжного, Самійлового і Тельманового». При цьому розвідка підтверджує інформацію про постачання з російської території в Горлівку новітніх зразків ракетних систем залпового вогню «Град-К», які є на озброєнні тільки ЗС Російської Федерації.

За даними військової розвідки, управління 1-м і 2-м армійськими корпусами на тимчасово окупованих територіях здійснюють кадрові військовослужбовці ЗС РФ. Зокрема, 1-м АК керує генерал-майор Валерій Асапов, командир 68-го армійського корпусу Східного військового округу ЗС РФ, а 2-м АК — генерал-майор Євген Нікіфоров, заступник командувача 58-ї армії Південного військового округу ЗС РФ.

Представник ГУР МОУ повідомив, що на керівних посадах у 1-му АК знаходяться також полковник Євген Чирков з Єкатеринбурга, який відповідає за особовий склад «корпусу», і полковник Залібек Усманов; командиром 3-ї окремої мотострілецької бригади в Горлівці є генерал-майор Ігор Тимофєєв з Майкопа; командиром 5-ї окремої мотострілецької бригади в Донецьку — полковник Ігор Каплій з Омська. За словами пана Скібіцького, в 2-му АК полковник Петро Болгарев з Улан-Уде є командиром 4-ї окремої мотострілецької бригади в Алчевську, а полковник Олександр Бушуєв з Уссурійська командує 7-ю окремою мотострілецькою бригадою в Дебальцевому.

Вадим Скібіцький також повідомив, що бойовики відновили функціонування понтонно-мостової переправи через річку Сіверський Донець у районі Кружилівки. «Удень військова техніка накопичується в Ростовській області, а вночі її перекидають на територію України», — розповів представник ГУР МОУ.

Підготував Вадим КОВАЛЬОВ

Схожi записи: