На Луганщині українські військові огорнули звільнену з полону терористів журналістку Марію Варфоломеєву українським прапором. Фото

 Березень 3, 2016

DSCF3289

Сьогодні, 3 березня, на Луганщині, біля м.Щастя, офіцери групи цивільно-військового співробітництва ЗСУ взяли участь в обміні полонених.

На вільній від проросійських бандитів українській землі військові зустріли визволену з полону журналістку Марію Варфоломеєву та, в буквальному розумінні, огорнули її українським прапором.

 

Про це повідомив офіцер групи цивільно-військового співробітництва Сергій Балановський.

– Нарешті у мене мій улюблений прапор! – розчулилась в цей момент Марія.

DSCF3294

– Марія знаходилась в полоні понад рік, – розповів Сергій Балановській. – З цього терміну в одиночній камері – понад півроку. Важко уявити, яку незламну волю треба було мати дівчині, щоб витримати усі знущання і приниження.

За словами Балановського, коли визволена з полону журналістка вийшла з машини, їй зателефонував Президент і привітав зі звільненням.

DSCF3273

“Щойно особисто зателефонував Марії Варфоломеєвій.

Багато довелося зробити, щоб звільнити її. Дякую Ірині Геращенко та всім, хто до цього доклався. Марія великий молодець, що витримала все це.

Як сказав Марії Левко Лук’яненко (з яким я проводив зустріч якраз під час звільнення): «Я знаю, що таке виходити на волю. Бажаю вам залишатися з високо піднятою головою!»

Продовжуватиму все робити, щоб звільнити усіх наших в’язнів!”

Так повідомив Президент України Петро Порошенко про звільнення Марії на своїй сторінці в Facebook.

DSCF3293

Нагадаємо, що Марію Варфоломеєву бойовики схопили у Луганську понад рік тому – 9 січня 2015 року.

Вона робила фотозйомку в центрі міста будівлі так званої “народної міліції” для одного з харківських видань.

Її звинуватили у шпигунстві, а потім – у коригуванні артилерійського вогню ЗСУ. Дівчині погрожували позбавленням волі на 15 років.

За звільнення дівчини боролися всі – її родина, друзі, СБУ, журналістська спільнота та волонтери.

DSCF3278

За словами уповноваженої Президента з мирного врегулювання конфлікту в Донецькій і Луганській областях Ірини Геращенко, “навіть важко згадати, скільки разів ми піднімали питання про іі звільнення”.

“На гуманітарній підгрупі ми, в тому числі, апелювали до звернень від НСЖУ, інших неурядових організацій іншій стороні, вимагали відпустити Марію. Бойовики ж довгий час під різними надуманими приводами (звинувачення в шпигунстві, диверсіі і інша маячня) навіть відмовлялися включати її до списків. А потім виставили умовою передачу їм чергового “заблудившегося освободителя”, посланця “русской весны”, написала Геращенко.

Але все позаду. З поверненням тебе, Маріє!

Це твоє особисте свято, і свято всіх українських патріотів!

Руслан Семенюк

DSCF3285

DSCF3287
DSCF3288
DSCF3279
DSCF3276

Схожi записи: