Взводом розвідників командує… “Масяня”

 Березень 8, 2016

zinka«Масяня» — одна з небагатьох представниць прекрасної статі, яка є кавалером бойового ордена «За мужність» ІІІ ступеня. На війні вона діє наче тінь. Її в обличчя мало хто знає зі своїх, не те щоб вороги.

Ця молода тендітна жінка родом із шахтарського краю — з Донеччини. Свого часу здобула престижну освіту та працювала у будівельній галузі. З початком трагічних подій на Донбасі дівчина одразу збагнула, що бандформування фейкових республік її землякам не принесуть нічого, окрім горя, страждань та розрухи.

У зоні проведення антитерористичної операції «Масяня» воює вже більше двадцяти місяців. У найгарячіших точках АТО жінка-воїн виконувала різні небезпечні завдання, зокрема щодо збору розвідувальних даних у тилу противника.

— Ніколи у своєму житті не забуду мій перший розвідвихід, коли ми разом із подругою Людмилою у цивільному одязі на легковій автівці лише з одним пістолетом та гранатою «каталися» по окупованих бойовиками населених пунктах Донбасу, — розповідає «Масяня». — Ми вивчали розташування ворожих блокпостів та укріплень. Подібне завдання отримали й напередодні звільнення від проросійських бойовиків Попасної. Коли ми наблизилися до блокпосту бойовиків — натрапили на кулеметне гніздо. Перед очима промайнуло все життя… Миттєво зорієнтувавшись, я різко здала назад та, розвернувшись, натиснула на педаль газу й щосили помчала. Бойовики рвонули нас переслідувати, по нашій машині вів вогонь снайпер… На щастя, нам вдалося вирватися, наші військові вогнем прикрили наш відхід.

Також «Масяні» добре запам’ятався випадок, коли група наших розвідників на трьох автівках без розпізнавальних знаків нахабно заїхала в самісінький Донецьк. Бійці діяли швидко і злагоджено. Воїни змалювали необхідну обстановку та передали до штабу важливу інформацію. Тоді дівчина зі своїми побратимами теж дивом залишилася живою, але бойове завдання було виконане.

Під час запеклих боїв під Іловайськом наша героїня перебувала у самісінькому епіцентрі подій. Їй доводилося проводити розвідку, захоплювати ворожих розвідників, які збирали інформацію про сили АТО. А потім був прорив з боєм із оточення…

— Про багато бойових епізодів зі служби я ще не можу розповідати, — говорить «Масяня».

Валентин ШЕВЧЕНКО

Схожi записи: