«Не вирішивши проблеми військових вишів, не можна подолати й кадрові труднощі у військах»

 Березень 3, 2016

kursanty 3Міністр оборони поставив завдання внести зміни у навчально-виховний процес військових вишів з урахуванням досвіду АТО

Напрями та заходи з реформування системи військової освіти та підготовки кадрів для Збройних Сил України з урахуванням досвіду антитерористичної операції обговорювалися під час науково-практичної конференції у Харківському університеті Повітряних Сил імені Івана Кожедуба.

— Навчально-виховний процес у військових навчальних закладах потребує рішучих змін з урахуванням досвіду АТО. Нам необхідно розвивати та вдосконалювати матеріально-технічну базу військових закладів, забезпечити освітній процес новими зразками озброєння та військової техніки, навчально-тренувальними комплексами, сучасною навчально-методичною літературою, підготовленою з урахуванням досвіду АТО. Без цього неможливо якісно підготувати майбутнього командира, спроможного якісно виконувати завдання за призначенням, — зазначив Міністр оборони України генерал армії України Степан Полторак.

Він зауважив, що реформування системи військової освіти передбачає запровадження нового покоління стандартів у цій галузі за ступенями вищої освіти бакалавра та магістра за всіма рівнями військової освіти та новим переліком спеціальностей, використання методології навчання військової справи, яка практикується в арміях країн-членів НАТО.

— Вимагаю переглянути погляди на систему підготовки курсантів відомчих вишів. Час вимагає від нас збільшити практичну складову підготовки за всіма військовими спеціальностями. Всі теоретичні напрацювання мають бути завершені та застосовані під час навчального процесу. Необхідно долучати курсантів до командно-штабних навчань, де вони на практиці застосують свої знання. Все навчання має будуватися на основі досвіду, набутого під час антитерористичної операції, — наголосив Степан Полторак.

Також керівник оборонного відомства коротко підбив підсумки минулого року та поінформував учасників конференції про основні напрями діяльності Міноборони щодо здійснення реформ.

За словами Міністра оборони України, триває робота над новою редакцією Концепції кадрової політики у Збройних Силах України на період до 2020 року, що передбачає розвиток та вдосконалення системи військової освіти.

— Ми активно працюємо над реформуванням оборонного відомства, — зазначив генерал армії України Степан Полторак. — Сьогодні 70 відсотків занять з курсантами та слухачами — це практичні заняття. Ми змінили порядок призначення на посади викладачів — зараз пріоритет надається учасникам АТО.

З-поміж інших важливих завдань генерал армії України Степан Полторак наголосив на необхідності підвищення рівня знання іноземної мови військовослужбовцями ЗС України.

Міністр оборони акцентував на надзвичайній важливості питань, пов’язаних з реформуванням системи комплектування фахівцями офіцерських посад: «Не вирішивши проблеми вишів, не можна подолати й кадрові труднощі у військах».

Начальник Генерального штабу — Головнокомандувач Збройних Сил України генерал армії України Віктор Муженко зауважив, що досвід АТО повинен широко вивчатися курсантами та слухачами вишів. Ця робота має бути системною, а не епізодичною. Кращі напрацювання передових країн світу в галузі оборони також відображатимуться в навчальних програмах.

Дмитро ГОРБУНОВ

Схожi записи: