Україна та Саудівська Аравія домовилися про спільне будівництво літаків Ан-132, Ан-148, Ан-178. ВІДЕО

 Лютий 24, 2016

an 130Саудівська Аравія обіцяє буквально посеред пустелі збудувати авіазавод для виробництва українських літаків Ан-132, Ан-148, Ан-178.

Про це повідомляє Військова панорама з посиланням на ТСН.Тиждень.

Українські авіабудівники підписали остаточну угоду на спільне виробництво літаків для Саудівської Аравії.

Фактично це дорожня карта з фінансовими зобов’язаннями. Великий контракт, в якому не передбачені російські комплектуючі, – винятково європейські, канадські та американські.

Цілих три роки шейхи Саудівської Аравії придивлялися до українського авіапрому. Приїжджали на оглядини, запрошували в гості і от нарешті вони сказали остаточне: «Так» – вони готові співпрацювати з українцями і платити за це свої гроші.

Підписання документу відбувається по-східному з розмахом. Десятки теле- та фотокамер, серед гостей – усе керівництво Збройних сил Саудівської Аравії, члени королівської родини. Перший етап угоди – постачання готових літаків з України. Другий – виробництво їх у Саудівській Аравії.

«По суті, ми сьогодні підписали дорожню карту, в якій чітко прописані часові рамки, фінансові умови зі створення першої партії літаків Ан-132, Ан-148 та їхніх модифікацій», – говорить перший віце-президент ДП «Антонов» Олександр Коцюба.

Араби ніби перевіряли українських авіаконструкторів. Вони поставили небачені до цього в авіації терміни – за півтора року розробити та побудувати легкий транспортний літак. «Антонівці» впоралися – перший Ан-132 уже в складальному цеху.

«Вони нарешті дійсно побачили у нас партнерів. Ми вже можемо планувати надходження коштів, ми вже можемо планувати більш активну фазу з виробництва літаків», – наголошує президент ДП «Антонов» Михайло Гвоздьов.

Саудівська Аравія своєю чергою обіцяє буквально посеред пустелі збудувати авіаційний завод для виробництва українських літаків.

«Ми тут у Саудівській Аравії працюємо з різними держустановами і скоро розпочнемо цю роботу», – запевнив керівник «Такнія-Аеронавтікс» Алі Мохамед Аль-Гамді.

Це лише перший крок, прогнозує керівник «Укроборонпрому» Роман Романов. Слідом за авіацією, підтягнеться і вітчизняне танко- та суднобудування.

 

Схожi записи: