Чому в 2014 році українські військові в Криму не дочекалися підтримки?

 Лютий 22, 2016

tenuhРНБО опубліковала Стенограму засідання Ради національної безпеки і оборони України від 28 лютого 2014 року щодо ситуації, яка склалася в державі у кінці лютого-березні 2014 року (питання анексії Автономної Республіки Крим).

Під час засідання в.о. Міністра оборони України Ігор Тенюх зокрема повідомив, що під прикриттям навчання збройних сил Російської Федерації відбувається концентрація російських військ вздовж всього україно-російського кордону.

“Їх мета – не просто демонстрація сил, але реальна підготовка до вторгнення на нашу територію: перехід і виконання бойових завдань, – сказав Ігор Тенюх.

– На Київському, Харківському і Донецькому напрямках вже сконцентровано 38 тисяч осіб, 761 одиниця збройної танкової техніки, 2200 броньованих машин, 720 артилерійських систем та систем залпового вогню, також до 40 ударних вертольотів і 90 вертольотів бойового забезпечення, та 90 літаків штурмової авіації. В акваторії Чорного моря на бойове чергування вийшло 80 військових кораблів РФ”.

“Сьогодні ми зможемо зібрати зі всієї країни військове угрупування чисельністю біля 5 тисяч військовослужбовців, здатних виконувати бойову задачу. Їх можемо кинути в Крим, але це не вирішить проблему Криму. Ми їх там просто покладемо”.

Таким чином головна причина відсутності жорсткої реакції з боку України на агресію Кремля у 2014 році полягала у відсутності боєздатної і мотивованої армії, і вочевидь мала місце загроза вторгнення російських військ по всій лінії Державного кордону України з РФ, а не лише в Криму.

Схожi записи: