Реальний бій у шаблон не вкладається

 Лютий 17, 2016

5435_p_01_img_0001Батальйонні тактичні навчання відбулися в найбільшій європейській пустелі Олешківські піски на Херсонщині

Військовослужбовці окремої механізованої бригади, яка входить до складу оперативного командування «Схід», вдосконалили бойовий вишкіл під час практичних занять на одному з військових полігонів на півдні України.

Зокрема в ході тактичного заняття з бойовою стрільбою особовий склад механізованого батальйону разом із приданими підрозділами виконав комплекс завдань з ведення оборонного бою та перехід до контрнаступу на противника із зайняттям визначених рубежів.

Серед іншого військовослужбовці відпрацювали висування, здійснення маршу та зайняття оборони, спостереження за противником, знищення повітряних цілей, відбиття атак механізованих підрозділів противника на передньому краї та на флангах, швидкий маневр вогнем та правильне застосування сил та засобів приданих підрозділів, ураження противника, який прорвався в оборонні порядки тощо.

5435_p_04_img_0004Було помітно, що офіцери, сержанти і солдати військового з’єднання не з чужих слів знають, що таке реальний бій, адже їхнє військове з’єднання в повному складі брало участь у бойових діях на Сході України. Тож для кожного з них тренування в польових умовах не містило умовностей. Змодельована обстановка постійно ускладнювалася. Утім мінометники, артилеристи, танкісти, зенітники й піхотинці дотримувалися всіх тактичних нормативів, передбачених бойовими статутами і різними настановами. Словом, все було, як на війні.

За легендою навчань, противник провів наступальну операцію і оволодів першим і другим оборонним рубежем. Під час цих дій ворог зазнав значних «втрат» в особовому складі, озброєнні й військовій техніці та був зупинений… Знесилений, він висував із глибини резерви і проводив перегрупування сил і засобів. Наші воїни отримали завдання: у встановлені терміни відбити атаку спочатку диверсійно-розвідувальних груп, а потім основних сил супротивника й перейти у контрнаступ.

В один із моментів навчального бою батарея протитанкових гармат приховано висунулася на позиції для стрільби прямою наводкою. За лісосмугою було чути гуркіт артилерійської канонади. Це бригадна артилерійська група з двох дивізіонів била по взводних опорних пунктах на передньому краї противника. З майданчиків спостереження було помітно, як у зазначеному районі в небо здіймаються клуби диму. Це постріли з мінометів переорювали окопи і траншеї ворога.

5435_p_04_img_0003Практично одночасно з мінометниками вогонь відкрили виведені на пряму наводку танкові підрозділи. Вони перенесли черговий вогневий наліт у глибину оборони ворога, по його другому ешелону — взводних опорних пунктах, бронетехніці, пунктах управління.

Згодом до роботи на полі бою приступили військові медики. Вони надавали першу допомогу пораненим, здійснювали їхню евакуацію на спеціалізованому транспорті.

Тим часом навчання продовжувалося. Наші розвідники активно збирали інформацію про ворога, що допомогло у визначений час бойовим машинам піхоти і танкам розпочати висунення з вихідного району. Згодом умовний противник був відкинутий і почав відступати. Ворог намагався чинити опір, але зазнав значних втрат, і співвідношення сил і засобів склалося на нашу користь.

5435_p_04_img_0002…Чітко, можна сказати, професійно розвернувся в бойовий порядок першого ешелону механізований батальйон під командуванням майора Павла Федосенка. З виходом наших підрозділів на рубіж переходу в атаку бригадна артгрупа переключилася на вогневу підтримку наступу. Піхотинці спішилися і взводами подолали мінно-вибухові загородження по проходах, пророблених саперами установками розмінування. Коли атакуючі підрозділи досягли рубежу безпечного віддалення, артилерія знову перенесла вогонь у глибину оборони ворога.

Підбиваючи підсумок навчань, заступник командира бригади підполковник Володимир Кокорєв зазначив, що військовослужбовці з’єднання, які здебільшого мають значний досвід участі в АТО, добре виконали всі навчальні завдання та продемонстрували як належні індивідуальні навички, так і ефективну взаємодію між підрозділами. В подальшому, зважаючи на необхідність постійного вдосконалення бойового вишколу та підтримання високого рівня готовності до застосування за призначенням, командування частини планує проведення комплексу таких занять з усіма підрозділами бригади.

5435_p_04_img_0001— У цілому була налагоджена чітка взаємодія різних підрозділів. А помилки досвідчене око завжди помічає. Попереду копітка робота й нові навчання. Професіоналами не народжуються — ними стають, — наголосив офіцер.

Є ще один важливий аспект, помітний у ході підготовки до навчання: в з’єднанні дуже відповідально ставляться до належної життєдіяльності військ у польових умовах. Тепло, харчування, відповідність санітарно-гігієнічним вимогам — усе це в центрі уваги не тільки фахівців тилу і медиків, а й усіх командирів.

Треба віддати належне: служби тилу діяли успішно. Задовго до виходу в поле провели комплекс підготовчих заходів як у підрозділах, так і безпосередньо на полігоні.

Сергій ДАНИЛЕНКО

Схожi записи: