«Військовослужбовці — найприємніша та найбільш вдячна публіка»

 Лютий 10, 2016

5434_p_01_img_0005Сьогоднішній гість «Народної армії» — чарівна жінка, талановита українська співачка, переможниця проекту «Караоке на майдані» та конкурсу «Фаворити успіху» (2008 р.), фіналістка національного відбору «Євробачення», срібний призер конкурсу «Нова хвиля» (2011 р.), номінантка конкурсу на звання найкрасивішої жінки України «VIVA! Найкрасивіші 2011» та молода матуся Марія Собко

— Маріє, ви неодноразово брали участь у концертах для військових, які готувалися до відправки в зону проведення АТО. Також виступаєте перед дітьми-переселенцями з Донбасу, пораненими військовими в госпіталях тощо. Розкажіть, що особисто для вас означають виступи перед такою особливою публікою?

— Виступи перед бійцями, які відправляються в зону бойових дій на Донбасі, завжди викликають у мене хвилювання. Спочатку ми відвідували з концертами військовослужбовців у Чернігівській області. А потім я взяла участь у турі з багатьма вітчизняними артистами, що відбувся на лінії зіткнення з тимчасово окупованим Кримом у Херсонській області. Тоді протягом чотирьох днів ми дали сім концертів. Та було видно, як військовослужбовці раділи нашому співу, як у них горіли очі. І навіть дощ, який лив під час одного з концертів, не зіпсував того доброго настрою, що створився серед нас. Військові намагалися зробити все, щоб артисти могли відчувати себе максимально комфортно, — пригощали нас чаєм, надавали верхній одяг, щоб ми могли прикрити від дощу свої костюми тощо. Це, напевно, була найприємніша та найбільш вдячна публіка. Проте саме ця поїздка стала для мене по-особливому знаковою. Адже там дізналася, що чекаю на дитину. Тоді було надзвичайно важко співати та ще й приховувати від усіх це щастя, адже під час виступів відчувала токсикоз.

Після виступів бійці АТО відправили мені на особисті сторінки в соціальних мережах величезну кількість повідомлень зі словами вдячності.

Для мене то були найкращі концерти, адже хлопці аплодували, співали та танцювали разом із артистами. Сподіваюся, що своїми виступами ми допомогли їм відновити сили, відволіктися від буденних справ, відчути підтримку та свою важливість для всієї країни.

5434_p_14_img_0001— Народження доньки надало нового поштовху для творчості?

— За те, що я стала мамою, дякую Богу. Це — найбільше щастя, яке тільки може відчути жінка. Тепер усвідомлюю сенс життя на землі, і це, звичайно, відобразилося у музиці. Стала глибшою духовно і, напевно, усвідомлюю всю ту відповідальність за пісні і меседж, який несу людям.

— У донечки досить незвичне ім’я — Малена. Що воно означає?

— Ім’я Малена обрав для неї мій чоловік. Йому дуже подобається ім’я Марія, а оскільки одна Марічка в сім’ї вже є, ми обрали його варіацію — Магдалена. Ми випадково побачили це ім’я, і обом воно одразу сподобалося. От тільки бабусі та дідусі довго звикали. Зараз, коли дивлюся на неї, ловлю себе на думці, що ми правильно зробили, що назвали її саме так — їй дуже підходить ім’я, і я навіть не уявляю іншого.

— Відомо, що ви багато років займалися в студії народної творчості, де виконували класичні та духовні твори. Чи допомогло це вам у творчій кар’єрі?

— Навчання та спів у такому чудовому народному колективі стало фундаментом для подальшого творчого розвитку. По-перше, це була гарна освіта. По-друге, мала можливість співати у найкращих залах України з найвідомішими композиціями світової музичної класики: творами Баха, Орфа, Перголезі тощо. Думаю, що це саме той шлях, який повинен пройти кожен професійний артист.

— З ким із українських композиторів ви співпрацюєте?

— Це найкращі українські композитори та автори, зокрема Руслан Квінта, Віталій Куровський, Діана Голде, Лариса Архипенко тощо. Також працюю з невідомими авторами, які надсилають мені свої демо-записи та вірші.

— Хто допомагає вам у створенні образу?

— Усі костюми підбираю і погоджую особисто. Для мене головне, щоб вони відображали мої внутрішні почуття, бо інакше буде дисгармонія.

— Чи плануєте включити у свій репертуар пісні військової тематики?

— Так, зокрема, планую записати пісню українською мовою про війну. Це буде гідний твір, який вимагає максимального залучення професіоналів та певного часу. До створення цієї пісні хочу залучити хоровий колектив, в якому співала в дитинстві, та симфонічний оркестр.

— Чи збираєтеся знову брати участь у національному відборі на «Євробачення»?

— Євробачення — це комплекс заходів, який вимагає великих капіталовкладень та багато часу на підготовку. Тому цього року однозначно не планую, але можливо в наступному…

— Маріє, як ви вважаєте, що необхідно зробити для популяризації української музики?

— Переконана, що потрібно робити якісний та цікавий український музичний продукт, а також заповнювати теле- та радіоефіри українськими піснями. Мені здається, що зараз саме той час, коли українська музика набирає шалених обертів.

— Поділитеся планами на майбутнє?

— Найближчим часом планую випустити нову україномовну пісню «Білим полум’ям».

— Ваші побажання українським військовим.

— Захисникам нашої держави бажаю Божого захисту, здоров’я, міцної родини та мирного неба. Ви для нас — справжні герої!

Олена КРУГЛЕНЯ

Схожi записи: