Observer-S стійкий до протидії

 Лютий 11, 2016

5434_p_11_img_0002Якщо на висоті 1 км вимкнеться двигун безпілотника — він зможе планерувати ще 15–20 км

Новий український безпілотник Observer-S має дуже високу стійкість до активної радіоелектронної протидії. За цим критерієм він виявився значно кращим навіть за більшість іноземних аналогів.

Виробництвом Observer-S займається вітчизняне підприємство «ДЕФСІ». Після того, як ДП ДГЗП «Спецтехноекспорт» ініціював створення лінійки безпілотників для потреб українського війська, ця компанія представила свої пропозиції та напрацювання.

— Ми співпрацюємо з багатьма приватними конструкторськими бюро та фірмами. Перед кожним стоїть завдання перш за все вдосконалити конструкцію та підвищити технічні характеристики нового безпілотника в порівнянні з аналогами, зокрема іноземними. За багатьма показниками розробники Observer-S із цим завданням впоралися. Такий підхід дозволяє нам розвивати конкуренцію на внутрішньому ринку та допомагати виробникам демонструвати свої розробки. Все це робиться задля досягнення основної спільної мети — забезпечення нашого війська найбільш сучасними та ефективними безпілотними комплексами за найвигіднішими для державного бюджету умовами, — констатує директор ДП ДГЗП «Спецтехноекспорт» Павло Барбул.

Пояснювати, чому безпілотники так потрібні нашій армії, вже немає сенсу. Ця техніка довела свою ефективність у реальних бойових умовах.

Щоправда, спочатку військові використовували любительські моделі, куплені за гроші волонтерів. У «Спецтехноекспорті», зокрема, закуповували професійну техніку за кордоном та вивчали її найкращі зразки. Так, за півтора року за допомогою волонтерів і невеликих фірм-розробників вдалося організувати конструювання та виробництво низки вітчизняних безпілотних апаратів, за кордоном такі проекти робляться протягом 3–5 років. З’явилася навіть конкуренція серед вітчизняних виробників. Тепер в Україні створено власний внутрішній ринок безпілотників.

На цьому БПЛА стоїть дуже якісна оптика. Високоточна камера із 30-кратним зумом забезпечує високу якість зображення на різних висотах, передбачено стабілізацію зображення та автоматичний відеозапис як на борту, так і на наземній станції керування. Крім того, Observer-S може використовуватись як ретранслятор для підрозділів, забезпечуючи радіозв’язок між ними на відстані до 80 кілометрів.

Використання композитних матеріалів знизило вагу, підвищило міцність конструкції, а також збільшило дальність польоту. Слід також сказати, що коефіцієнт аеродинамічної якості Оbserver S підвищено до 15–20. Тобто якщо на висоті 1 км вимкнеться двигун безпілотника, він зможе планерувати ще 15–20 км.

Льотно-технічні характеристики безпілотного літального апарата

Злітна вага, кг                                5-5,8

Дальність польоту, км                60-120 в залежності від корисного навантаження і комплектації

Довжина, м                                        1,65

Розмах крила, м                              3,4

Тривалість польоту, хв.             140-160

Дальність каналу даних, км    20-30

 

Оbserver-S вже використовували в підрозділах Збройних Сил України. Безпілотник без проблем працює за температури від -10 до +40 градусів за Цельсієм. Зараз тривають роботи з герметизації його бортового обладнання, що дозволить застосовувати БПЛА в умовах інтенсивних атмосферних опадів, а взимку це особливо актуально.

Оbserver-S — це передусім багатоцільовий комплекс повітряного спостереження та фото- і відеозйомки, тому його основне завдання — проведення ефективної аеророзвідки. Крім того, комплекс може застосовуватися для корегування вогню тактичної артилерії, проведення моніторингу стратегічних об’єктів інфраструктури і під час пошуково-рятувальних операцій.

Слід наголосити, що Оbserver-S здатний виконувати автоматичний політ за заздалегідь заданим маршрутом, зокрема і зліт та посадку. Це дуже важливо в умовах, коли противник відслідковує координати місця, звідки до безпілотника надходить сигнал. Якщо потрібно — маршрут можна змінювати у процесі польоту.

Після зльоту відеосигнал передається на пульт управління в режимі реального часу. Спеціальний стабілізуючий пристрій дозволяє проводити детальну розвідку конкретної точкової цілі. Також Оbserver-S сам визначає координати цілі та автоматично фіксується на ній.

У комплект цієї моделі входять 2 безпілотники, що керуються з одного пульта. Це значно збільшує площу території, яку можна дослідити за короткий проміжок часу.

— Завдання «Спецтехноекспорту» — надавати допомогу всім українським розробникам безпілотних комплексів з метою створення найкращих зразків для потреб ЗС України. Окрім Оbserver-S, ми вже представили керівництву Міністерства оборони декілька моделей, здатних успішно виконувати свої функції в бойових умовах, серед них, наприклад, «Фурія», Patriot, Sparrow, Columba, — зазначив Павло Барбул. — Що стосується серійного виробництва Оbserver-S — ми разом із компанією-виробником та за підтримки Державного концерну «Укроборонпром» можемо в найкоротші строки розгорнути виробництво цієї моделі.

Ігор ПАРУБСЬКИЙ

Схожi записи: