СБУ викрила підривну діяльність росіян у СЦКК. ФОТО, ВІДЕО

 Лютий 9, 2016

Служба безпекиDNR України здобула докази співпраці з терористами офіцерів російської групи Спільного центру з контролю та координації питань припинення вогню та стабілізації лінії розмежування сторін.

Про це у вівторок повідомив на брифінгу Голова Служби Василь Грицак.

За його словами, отримано докази того, що під прикриттям мандата СЦКК російські кадрові військові беруть участь та безпосередньо здійснюють керівництво навчаннями бандформувань, а також постачають до окупованих територій військово-методичну літературу.

27 січня у ході чергової ротації російської частини СЦКК  під час проходження процедури прикордонного контролю у російських військовослужбовців СЦКК капітана Сергія Куценка та майора Олександра Корніка вилучено 14 посібників із військової справи з грифом обмеження доступу «Для служебного пользования» за тематиками: проведення вибухових робіт та розмінування; встановлення та обладнання автомобілів станковим кулеметом; створення фортифікаційних і оборонних споруд.

2 лютого на пункті пропуску «Гоптівка» Харківської області під час огляду особистих речей військовослужбовців ЗС РФ, які в рамках ротації поверталися до Росії, вилучено матеріали, що підтверджують сприяння членам терористичної організації «ДНР/ЛНР».

Серед них – учбові посібники для підготовки фахівців з використання систем залпового вогню «Смерч», «Ураган», «Град», «Учебные материалы по устройству, принципах действия, мер безопасности, а также эксплуатации минловушек различных модификаций (МЛ-7, МС-3, МЛ-8 и т.д.)» тощо.

У підполковника Єлізара Попова, майорів Сергія Трофименка та Юрія Фролова вилучено засвідчені печаткою оригінали витягів з наказу т.зв. Міністра оборони «ДНР» «О награждении бойцов и командиров Вооруженных Сил Донецкой Народной Республики, проявивших особую доблесть» за «воинский подвиг, за помощь, оказанную Донецкой Народной Республике в борьбе по отражению агрессии государства Украина воинами – интернационалистами» та медалі «Воин -интернационалист».

У росіян також вилучено різноманітні військові шеврони, прапори НЗФ т.зв. «ДНР/ЛНР» та сувенірну продукцію, що пропагує терористичні угруповання та т.зв. «новоросію».

Як повідомляє “Українська правда”, за словами голови СБУ, в зв’язку з виявленими у офіцерів РФ в СЦКК матеріалами відкрито провадження у сприянню тероризму і порушення порядку міжнародних передач товарів.

“2 лютого поточного року нашим слідством зареєстровано кримінальне провадження за статтею 333 КК – порушення порядку передачі товарів, що підлягають державному експортному контролю, а також і також 258-3 КК – сприяння діяльності терористичної організації”, – зазначив Грицак.

Він додав, що показані на брифінгу матеріали долучені до кримінального провадження.

Схожi записи: