«Необхідні рішучі та послідовні кроки для забезпечення повної імплементації Мінських угод»

 Лютий 3, 2016

5433_p_02_img_0001Президент України Петро Порошенко під час зустрічі з Федеральним канцлером Німеччини Ангелою Меркель зробив акцент на складності безпекової ситуації на Донбасі та відзначив важливість подальших дій міжнародної спільноти для примушення Росії виконати Мінські домовленості.

«Очевидно, що необхідні рішучі та послідовні кроки для забезпечення повної імплементації Мінських угод. Більше того — неможливо забезпечити імплементацію цих домовленостей лише односторонніми діями України. Отже, відданість виконанню угод Росією та бойовиками є необхідністю», — наголосив Президент України, повідомляє прес-служба глави держави.

Президент зазначив, що тільки суворе дотримання Мінських угод створить сприятливі умови для ухвалення складних, але необхідних політичних рішень в українському парламенті. Також він заявив, що активне міжнародне залучення є необхідним для забезпечення прогресу.

«Очевидним є те, що санкції проти Росії мають бути в силі, доки Росія та її ставленики не виконають Мінські угоди повністю і Росія не забереться з Донбасу. Прибере свої війська, свою зброю та поновить кордон. Санкції були накладені на Росію у відповідь на її агресію проти України. Доки агресія триває, зняття санкцій означатиме підбурювання агресора до подальших ворожих дій», — наголосив Петро Порошенко.

Своєю чергою Федеральний канцлер зазначила, що Німеччина та Франція продовжують докладати зусиль для допомоги у виконанні Мінських угод.

«Україна дуже віддана виконанню Мінських домовленостей, і ми сподіваємося, що Росія виконає всі свої зобов’язання. Ми маємо домовитися про гарантії миру. Нам потрібен тривалий період припинення вогню. Ми також сподіваємося, що спостерігачі ОБСЄ матимуть доступ до всіх місць на Донбасі, за якими вони хочуть спостерігати», — зазначила Ангела Меркель.

Схожi записи: