Вітчизняні гвинтівки серії VPR переважають відому радянську СГД

 Січень 28, 2016

5432_p_05_img_0002У підготовці снайпера, вагоме значення відіграє рівень його озброєння та оснащення. Нині основною зброєю українського військового снайпера є снайперська гвинтівка Драгунова (СГД) калібру 7,62 мм. Хоча це зброя періоду розробки та виготовлення ще радянських часів, проте за своїм ТТХ вона й сьогодні дозволяє армійським снайперам виконувати на полі бою, зокрема й у ході АТО більшість вогневих завдань.

Утім сучасний вогневий бій вимагає від снайпера нових вогневих можливостей, ефективних дій у більш напружених і жорстких умовах виконання вогневих завдань. Для цього потрібні зброя і спорядження нової якості, із більш потужними ТТХ та можливостями.

У цій царині вітчизняним зброярам є що запропонувати війську. Йдеться про гвинтівки ВПР-308, ВПР-338 (VPR-308, VPR-338). Це вітчизняні снайперські гвинтівки, створені на основі конструкції спортивної гвинтівки «Zbroyar» Z-008 на виробничому об’єднанні «Маяк».

За оцінками багатьох вітчизняних та закордонних експертів, нові вітчизняні снайперські гвинтівки переважають старий радянський зразок (СГД) за багатьма показниками —купчастістю влучання, початковою швидкістю кулі, енергономічністю, оснащенням прицільним засобом, наявністю підствольного сошника, та за іншими ТТХ. Отже, снайпер за допомогою цієї зброї зможе виконати на полі бою ширше коло вогневих завдань, ніж раніше.

Костянтин МАШОВЕЦЬ

Схожi записи: