«Нова військова форма за якістю не поступатиметься британській»

 Січень 20, 2016

5431_p_11_img_0001Зимові однострої складатимуться з чотирьох шарів, які надійно захистять бійців від холоду

У Міноборони планують восени вдягнути військо в нову зимову форму одягу. Про це повідомили посадовці відомства під час нещодавнього брифінгу на тему: «Впровадження зворотного зв’язку щодо випадків забезпечення військовослужбовців Збройних Сил України неякісним форменим одягом». Керівник робочої групи з питань удосконалення системи матеріального забезпечення при Міністерстві оборони та Генеральному штабі Збройних Сил України Костянтин Лєснік детально розповів про новинку та переваги сучасних українських одностроїв за натовськими стандартами.

За його словами, нова зимова форма розроблена за модульною концепцією, яка використовується в арміях країн НАТО. Під цим слід розуміти багатошарову систему різних елементів одягу та поєднання новітніх видів тканин. Нові зимові однострої складатимуться з чотирьох шарів, які надійно захистять бійців від холоду.

Перший — це синтетична білизна, розроблена у відповідності до стандартів західних країн. Вона не лише тепла, а й дозволяє відводити з тіла вологу. Таким чином військовослужбовцю навіть під час інтенсивних рухів буде комфортно. На білизну вдягаються вироби з тканини Polartec, наприклад, сорочка або светр (другий шар). Не варто плутати таку тканину зі звичайним флісом. Ефект сухого тепла забезпечується шляхом хорошої вентиляції та малого коефіцієнта поглинання вологи. Іншими словами, Polartec — це тепла, легка, міцна тканина з водовідштовхувальними властивостями, яка дозволяє тілу людини дихати.

Третім шаром зимової уніформи є підкладка куртки. Вона виконана за складною технологією PrimaLoft або ClimaShield. Мембранний принцип не пропускає вологу і дозволяє акумулювати тепло тіла. Четвертий шар верхнього зимового нового військового одягу — куртка, яка надійно захищає бійця від дощу, снігу та вітру, і важливо, що порівняно з попередніми варіантами вона є значно легшою. Слід зазначити, що розроблена вона за технологіями Softshell або Hardshell. Такі тканини було створено на противагу звичайному багатошаровому волого- та вітрозахисному одягу. Завдяки цьому вдалося отримати максимальний ефект лише з одним шаром одягу, який замінює три і більше. Крім того, зменшуються загальний об’єм і вага куртки і гарантується свобода рухів.

Костянтин Лєснік також зупинився на ще одному важливому елементі форми — теплій зимовій шапці та підшоломнику, виготовлених з флісової тканини. За його словами, шапку бійці можуть носити в повсякденній діяльності та на марші. Коли ж виникає потреба у індивідуальному захисті, то доведеться вдягти підшоломник. Адже сучасні шоломи з системами кріплення в сукупності з шапкою є незручними для бійців. Новий підшоломник має анатомічну форму голови і чудово поєднується з шоломом. Якщо температура знизилася до –20 градусів, то військовослужбовець може вдягти на шолом капюшон куртки, який спеціально для цього спроектовано.

Модульна концепція комплекту зимової форми знайшла своє відображення навіть у рукавицях та взутті. Вони складаються з кількох частин. На рукавиці можна вдягти додатковий шар, який не заважає роботі зі зброєю. А у демісезонні черевики вставляються утеплені вкладки. До речі, відповідно до наказу Міністерства оборони України від 01.12.2015 № 664 «Про затвердження норм забезпечення предметами бойового обмундирування та екіпірування військовослужбовців Збройних Сил України» мобілізованим на рік видаються дві пари бойових черевиків з високими берцями. Це зроблено для того, щоб боєць міг замінити взуття, яке промокло. Крім того, будуть видаватися зимові вкладки для взуття, які значно легше висушити в польових умовах, ніж самі черевики.

За словами Костянтина Лєсніка, зараз у Центрі розвитку та супроводження матеріального забезпечення Збройних Сил України розробляються зимові бахили. Їхня головна функція — зберегти ноги військового в сухості й теплі навіть у найекстремальніших погодних умовах. Бахили вдягатимуться поверх черевиків. Уже в лютому планується внести їх до списку речей єдиного бойового комплекту.

— Сподіватимемося, що нова українська військова форма за якістю не поступатиметься британській, — запевнив Костянтин Лєснік.

Нова комплектація зимової форми дорожча за попередній зразок приблизно на півтори тисячі гривень. Проте здоров’я та комфорт українських бійців важливіші. В оборонному бюджеті передбачені витрати на нові зимові однострої. За словами Костянтина Лєсніка, завдяки електронним торгам, які запровадили торік в оборонному відомстві, вдається зекономити значні кошти. І це може бути додатковим ресурсом на закупівлю нової форми та екіпірування.

Микола ФЕДОРКІВ

У Центрі розвитку та супроводження матеріального забезпечення Збройних Сил України розпочала роботу «гаряча» лінія щодо випадків забезпечення військовослужбовців Збройних Сил України неякісним форменим одягом.

Пропозиції та скарги з питань забезпечення військовослужбовців Збройних Сил України форменим одягом можна надсилати на електронну адресу: dm@ofis-reform.org.ua або повідомити за телефоном: (044) 454–45–20.

Крім того, для військовослужбовців Збройних Сил України, членів їхніх сімей, волонтерів та інших небайдужих громадян відкрита сторінка центру в мережі Facebook.

Схожi записи: