«Нова українська військова форма за якістю буде, як британська» – Костянтин Лєснік. ФОТО

 Січень 12, 2016

Вчора, 11 січня, у Центральному будинку офіцерів Збройних Сил України відбувся брифінг на тему «Впровадження зворотного зв’язку щодо випадків забезпечення військовослужбовців Збройних Сил України неякісним форменим одягом». У заході взяли участь керівник Центру розвитку та супроводження матеріального забезпечення Збройних Сил України підполковник Дмитро Марченко, керівник робочої групи з питань удосконалення системи матеріального забезпечення при Міністерстві оборони та Генеральному штабі Збройних Сил України Костянтин Лєснік та представник волонтерського десанту Дана Ярова.

1

За словами підполковника Дмитра Марченка, вже розроблено єдиний та спеціальний бойові комплекти одягу. Триває робота над створенням якісних сухпайків.

На заході  повідомили, що зважаючи на низку критичних публікацій в ЗМІ про якість форми та взуття, у Міністерстві оборони України розпочала роботу «гаряча лінія» за номерами (044) 454-45-20 та 233-20 (внутрішній номер для військовослужбовців). Тепер військові матимуть змогу надавати пропозиції та скарги стосовно матеріального забезпечення в режимі он-лайн на сторінці в Facebook. Крім того, вони зможуть надсилати листи на електронну адресу dm@ofis-reform.org.ua. Всі питання будуть розглянуті в найкоротші строки.

2

Дана Ярова поінформувала,  що протягом останнього часу Міноборони доводилося закуповувати піксельну форму зразка 2012 року. Така ситуація виникла через те, що українські підприємства не були готові до виробництва значної кількості одностроїв та не встигали закуповувати новітні матеріали. Проте вдалося зробити значний запас форми на складах, і сьогодні нею забезпечені 100% військовослужбовців.

3

– Вже цього року з підприємств почне надходити нова форма, яка за якістю буде на рівні з британськими зразками, – повідомив Костянтин Лєснік. Він додав, що вже затверджено наказ Міністра оборони України про нові норми матеріального забезпечення, які регламентують бойові єдині та спеціальні комплекти.

4

За його словами, нова форма складатиметься з багатьох елементів. Приміром, зимова матиме три шари (базова білизна, светр і теплі брюки, польова уніформа). Крім того, до комплекту входитиме “баф” (спеціальний шарф), демісезонні рукавиці, подвійні шкарпетки тощо. Дві пари демісезонних черевиків з високими берцями видаватимуться одночасно, щоб військовослужбовець за потреби міг швидко перевзутися. Також нові норми матеріального забезпечення передбачають видачу засобів індивідуального захисту та іншого спорядження для всіх військовослужбовців, яким була видана зброя, а це фактично 100%.

5

Костянтин Лєснік відзначив, що контроль за формою та елементами екіпіровки здійснюватиметься у незалежних лабораторіях. І лише після цього вони закуповуватимуться та видаватимуться військовим.

Микола ФЕДОРКІВ

Схожi записи: