«Успішність України як морської держави безпосередньо пов’язана з розвитком ВМС»

 Січень 11, 2016

5430_p_03_img_0002«Україна не зможе бути успішною морською державою, якщо не розвиватимуться її Військово-Морські Сили», — заявив командувач Військово-Морських Сил Збройних Сил України віце-адмірал Сергій Гайдук в інтерв’ю військовим журналістам в Одесі, повідомляє Управління преси та комунікацій МО України.

Він зазначив, що статус морської держави є не самоціллю, а важливим чинником економічної та оборонної могутності країни.

На думку віце-адмірала Сергія Гайдука, у ситуації, що склалася, вирішення питання невідкладного будівництва бойових кораблів, катерів і суден забезпечення є надзвичайно пріоритетним, оскільки у протилежному випадку Україна може втратити статус морської держави.

— Зрозуміло, що будівництво й утримання флоту — справа не з дешевих, однак іншого шляху, крім як розвивати національні ВМС, у нас немає, — зазначив командувач.

Сергій Гайдук наголосив, що за останній рік вдалося фактично відродити війська берегової оборони.

— Завдяки створенню цілісної системи, основою якої на сьогодні є підрозділи ствольної і реактивної артилерії, берегова смуга в Одеській і Миколаївській областях надійно захищена. Водночас існуючий комплект кораблів і катерів поки що недостатній для забезпечення панування в тому чи іншому районі Чорного моря. Більше того — ресурс переважної більшості кораблів і суден національних ВМС практично добігає кінця, і, якщо не приділяти увагу флоту, не оновлювати його, вже за декілька років наших ВМС не стане, — зазначив командувач ВМС.

За словами керівника виду Збройних Сил України, протягом останніх 20 років в Україні добудовувалися закладені ще в радянські часи 4 бойові кораблі, не було побудовано жодного нового літака чи вертольота морської авіації. З року в рік боєздатність ВМС знижувалася через виключення з бойового складу «одного корабля за одним».

На думку віце-адмірала Сергія Гайдука, сьогодні Військово-Морські Сили мають бути виведені на політично акцентований керівництвом України курс. Крім того, на всіх рівнях державної влади має існувати своєрідне морське лобі, яке б усвідомлювало необхідність розвитку національних Військово-Морських Сил.

— Першим кроком у відродженні флоту має стати відновлення фінансування будівництва бойових кораблів, катерів і суден забезпечення, і насамперед — відновлення фінансування головного проекту: створення корвета «Володимир Великий», — наголосив командувач ВМС.

Схожi записи: