«Гарячий» форпост під Опитним

 Грудень 29, 2015

5429_p_04_img_0001Інтенсивність обстрілів позицій сил АТО та населених пунктів з боку проросійських бойовиків зросла

Позиції українських підрозділів на околиці селища Опитне неподалік зруйнованого донецького аеропорту є однією з «найгарячіших» точок на Донбасі. Тут тримають оборону воїни славетної 81-ї окремої аеромобільної бригади ВДВ.

Наш журналіст навідався до десантників напередодні Нового року. Привіз хлопцям ялину, привітання від нашого колективу й запевнив, що в новорічну і різдвяну ніч мільйони українців будуть подумки з нашими бійцями на передовій.

… Прибувши в один із населених пунктів під Донецьком, командир десантно-штурмового підрозділу з позивним «Бояр» коротко розповів про ситуацію.

— Підрозділи так званих «ДНР» не припиняють провокацій. Щодня прицільно б’ють зі стрілецької зброї та гранатометів. Постійно загрожують їхні снайпери та ДРГ, — розповів «Бояр».

У дворі вже чекав заведений «Humvee» (армійська версія Hummer), який мав доставити нас до Опитного та наших «нульових» позицій поблизу колишньої «донецької фортеці». Волога погода перетворила ґрунтову дорогу на суцільне болото. Ми мчали на повній швидкості, що аж шматки бруду залітали до кузова. Круті спуски та підйоми нагадували нам «американські гірки», але екстриму тут набагато більше. Ця територія час від часу прострілюється, а ще можна нарватися на «гостей» з тієї сторони. Тому наша машина летіла.

5429_p_04_img_0002За кілька кілометрів ми під’їхали до зруйнованого ворожою артилерією колись квітучого селища Опитне. Потужними вогневими ударами розбита більшість будівель селища. Короткими перебіжками добігли до траншей, а звідти — до поодинокого будинку, де зараз розташована бойова позиція.

Командує одним із «опорників» головний сержант десантно-штурмової роти з позивним «БТР». Він — загартований у боях воїн, пройшов Іловайськ та донецький аеропорт, кілька місяців тримав оборону під Опитним.

— На щастя, зараз ворожа арта по нас не б’є, однак ситуація напружена. Нині кілька разів на день нас обстрілюють зі стрілецької зброї, різних гранатометів, — розповідає «БТР».

Бійці розповіли, що до позицій бойовиків тут від восьмисот до тисячі метрів. У них вміло обладнані позиції. А в сусідньому селищі Спартак взагалі всі позиції з бетонних конструкцій, і будували їх далеко не ополченці, а російські інженерні війська.

Раптом нашу розмову перервала ворожа кулеметна черга… А за кілька хвилин по будівлі вдарив ворожий СПГ та запрацював великий калібр. Десантники відповіли.

У той момент кулеметник з позивним «Кіт» гатив по бойовиках зі свого ПКМа.

— Вони роблять своєрідний коридор: одна група намагається штурмувати в одному місці, а тим часом друга здійснює прорив в іншому, — говорить під час перезарядки коробу кулеметник із позивним «Кіт».

Незадовго вогонь вщух, ми продовжили розмову.

— У нас тут всі герої, кожен заслуговує на відзнаку, — продовжує «БТР». — Наприклад, боєць з позивним «Турист» навіть під щільним ворожим вогнем б’є по ворогу з ДШК. Відзначу і підрозділ АГС-17, яким командує «Банкір».

Із будівлі пішли до іншого «нуля». Там перед нами відкрилася панорама зруйнованого аеропорту, метеостанції та башт-близнюків, які було добре видно без бінокля. Долаючи відкриту місцевість короткими перебіжками, прикриваючи один одного, ми вийшли до іншого опорного пункту. Там нас зустріли десантники «Золотий», «Сеня» та «Вадюха». На війні вони майже рік. Бійці знають тут кожен кущ та дерево, ворожі вогневі точки й найбільш імовірні місця прориву. Тому в бою можуть замінити один одного.

Девіз «Ніхто, крім нас!» для блакитних беретів з «81-ї» — не просто слова. Більшість із них загартовані боями воїни, є чимало «кіборгів». Багато хто з них починав воювати у добровольчих підрозділах, а згодом перейшов до лав Збройних Сил. Тут люди різного віку та професій. Наприклад, головний сержант взводу Петро Святецький — відомий режисер. Він зняв ток-шоу «Міняю жінку», «На валізах», «Орел і Решка. Шопінг». На війні Петро вже понад рік, пройшов з боями Піски, аеропорт та Опитне. А засткомроти з позивним «Воєнрук» 25 років був шкільним викладачем предмету «Захист Вітчизни». Коли був пенсіонером, добровольцем пішов до війська. Всі, хто тут боронить Україну, — великі її патріоти.

Валентин ШЕВЧЕНКО

Схожi записи: