На ноги поранених бійців ставлять… голками

 Грудень 26, 2015

5428_p_10_img_0002Протягом 2015 року в Центрі медичної реабілітації та санаторного лікування «Трускавецький» відновилися майже 500 учасників АТО

…«Кіборг» на ім’я Федір, захищаючи територіальну цілісність України на Донбасі, під час боїв за донецький аеропорт був важко поранений у грудну клітку. Два тижні перебував на межі життя і смерті в реанімації, витримав декілька складних операцій. Післяопераційний період відновлення теж був тяжкий. Відчутно ускладнювали йому життя деформація грудної клітки та задишка…

— Федір прибув до нас на реабілітацію з мамою, яка супроводжувала його під час проходження відновних процедур, — пригадує заступник начальника Центру медичної реабілітації та санаторного лікування «Трускавецький» з медичної частини, працівник Збройних Сил України Євген Кіт. — Після ґрунтовного обстеження, адже маємо найбільшу в Трускавці сучасну лікувально-діагностичну базу, що дозволяє проводити складні клініко-біохімічні та імунологічні дослідження, ми призначили йому комплексне лікування. Зокрема, вирішили застосувати голкорефлексотерапію, магнітолазеротерапію, озокеритові аплікації і, звісно, масаж. Чесно кажучи, ми не очікували на таку позитивну динаміку реабілітації. Вже на третій день Федір, хоч і «з боями», відправив маму додому, оскільки вже міг самостійно пересуватися коридорами лікувально-діагностичного відділення. Це засвідчило, що ми підібрали йому ефективну терапію.

Такого прогресуючого реабілітаційного ефекту вдалося досягти насамперед завдяки застосуванню методу голкорефлексотерапії (акупунктури). Під час сеансу голка впливає на біологічно активні точки і змушує їх залежно від потреби або пришвидшувати, або пригальмовувати обмінні процеси. І це не перебільшення, адже навіть незначне відхилення голки від точки на тілі пацієнта може призвести до зворотного ефекту — викликати спазм або навіть параліч м’яза. До речі, суттєву практичну допомогу в застосуванні цього методу для лікування важких неврологічних станів поранених військовослужбовців надав лікар-волонтер із Південної Кореї професор з орієнтальної медицини доктор Кім.

— Коли Федір уперше продемонстрував нам із доктором Кімом свою спину, ми були шоковані побаченим. Ми аж затамували подих, — пригадує лікар-рефлексотерапевт Ірина Фідик. — І було від чого. Спина пораненого була схожа на решето з численних рубців, з яких сочилася сукровиця. Вже після закінчення сеансу доктор Кім зізнався мені, що до цього йому не доводилося стикатися із настільки важкими наслідками поранення. Головне, що таки вдалося досягти суттєвого покращення стану пацієнта: зникли больові відчуття у грудній клітці та ребрах, перестала турбувати задишка, рубці помітно погладшали, а сирозні виділення припинилися. Щоправда, для цього знадобилося провести 11 сеансів голкорефлексотерапії. Ми були задоволені таким результатом.

Метод голкотерапії виявився ефективним і при реабілітації полковника Володимира Матвєєва, який нині проходить службу у штабі Повітряних Сил Збройних Сил України. Володимир Іванович отримав важкі поранення під час виконання обов’язків начальника передового блокпоста поблизу донецького аеропорту. «Через п’ятнадцять хвилин після оголошення перемир’я бойовики вивели з-за захопленого термінала два БМП і танк та почали гатити по нашому блокпосту. Один зі снарядів розірвався просто всередині укріплення…» Серед важкопоранених був і полковник Володимир Матвєєв. За його життя боролися спочатку хірурги 66-го мобільного госпіталю у Красноармійську, а після евакуації вертольотом до Дніпропетровська до справи долучилися місцеві військові ескулапи, які зробили ще дві складні операції. Проте відновити чутливість лівої руки повністю так і не вдалося. Саме тут і стала у пригоді голкотерапія, яка повернула лівій руці Володимира Івановича відчуття повноцінного руху.

— Звісно, що голкорефлексотерапія доповнює інші процедури, які надаються в центрі. Наші фахівці з неменшою ефективністю застосовують гірудотерапію (п’явколікування), озонотерапію, психоемоційне розвантаження, механотерапію та інші методи, які сприяють якнайшвидшій реабілітації поранених військовослужбовців, — підсумував начальник Центру медичної реабілітації та санаторного лікування «Трускавецький» Василь Вовчанський.

Сергій ВОРОНКОВ

Схожi записи: