Реабілітація учасників АТО — один з пріоритетів Міноборони

 Грудень 17, 2015

5427_p_03_img_0002Сучасний зал оздоровчих технологій та лікувальної фізичної культури нещодавно відкрили у Національному університеті оборони України імені Івана Черняховського.

— Понад 80 відсотків наших слухачів брали участь в антитерористичній операції на території Донецької та Луганської областей, — розповів начальник Національного університету оборони генерал-лейтенант Василь Телелим. — Чимало з них отримали поранення та психологічні травми й за станом здоров’я не можуть відвідувати регулярні заняття з фізичної підготовки. Тому ми створюємо необхідні умови для психофізіологічної реабілітації офіцерів.

У залі оздоровчих технологій та лікувальної фізичної культури розміщено 20 сучасних спортивних кардіотренажерів. Заняття на них імітують ходьбу, біг, греблю, їзду на велосипеді. Фізична реабілітація офіцерів проводиться під наглядом спеціалістів.

— Новітні технології дозволяють зміцнити більшість систем організму і тренуватися без надмірного навантаження на травмовані частини тіла, — пояснює майор Сергій Костів, науковий співробітник науково-дослідної лабораторії навчально-методичного центру фізичної підготовки та спортивно-оздоровчих технологій НУОУ. — Спеціальні датчики на тілі військовослужбовця допомагають стежити за його станом під час виконання вправ, тож знижується ризик отримання травми.

— Не кожен навчальний заклад нашої країни може похвалитися таким комплексом оздоровчих технологій та лікувальної фізичної культури. Тут є зал спортивних ігор, гімнастики та атлетичної підготовки, два сучасні зали з рукопашного бою. Військовослужбовці та працівники військового університету, слухачі можуть покращувати стан здоров’я, не виходячи з будівлі університету, — зауважив полковник Юрій Фіногенов, начальник Управління спорту Міністерства оборони України.

Для слухачів університету також підготують два майданчики для гри в міні-футбол, а ще планують спорудити басейн.

Навчально-тренувальний комплекс для комплексної реабілітації військовослужбовців-учасників АТО засобами фізичної культури в університеті створюють за окремим дорученням Міністра оборони.

Окрім фізичної реабілітації, в університеті активізували роботу з психологічного відновлення військовослужбовців. На базі навчального закладу відкрито клас психологічної підготовки та реабілітації, видано 14 практичних посібників.

Дмитро ГАМАШ

Схожi записи: