Українським миротворцям в ДР Конго вручено медалі ООН “За службу миру”. ФОТО

 Грудень 7, 2015

6 грудня, з нагоди 24 річниці Збройних Сил  України, в базовому таборі 18 окремого вертолітного загону, що виконує завдання Місії ООН зі стабілізації у Демократичній Республіці Конго, де командиром льотчик-снайпер полковник Володимир Колотило, відбувся “Парад медалей”.

– Я пишаюся тим, що маю можливість працювати з українським авіаційним загоном під егідою Організації Об’єднаних Націй для виконання спільних завдань і благородної мети створення миру і стабільності в ДР Конго, – тимчасово виконуючий обов’язки заступника Командувача силами Місії ООН зі стабілізації в ДР Конго генерал-майор Жан БАЛО (Jean Baillaud).

2

Аби привітати українських військових на свято завітали командири національних контингентів, що знаходяться поруч з базовим табором українських вертолітників. Це представники Збройних сил Уругваю, Бангладеш, Танзанії, Індії, Сенегалу, Південно-Африканської Республіки та інші поважні гості.

3

Захід розпочався з шикування українського підрозділу, виносом прапору ООН і національного українського стягу, а також виконанням військовослужбовцями гімну Організації Об’єднаних Націй на Державного Гімну України. Далі  начальник штабу – перший заступник командира загону полковник Сергій Шаповалов доповів тимчасово виконуючому обов’язки Командувача силами Місії ООН зі стабілізації в ДР Конго генерал-майору Жану Бало про готовність особового складу до проведення урочистої церемонії.

8

Командир 18 окремого вертолітного загону льотчик-снайпер полковник Володимир Колотило у своєму виступі привітав підлеглих зі святом та подякував їм за сумлінне виконання обов’язків. Зокрема, він наголосив, що цей день є особливо святковим. Адже в Україні вшановують Збройні Сили, а в Демократичній Республіці Конго керівництво Місії ООН вручає особовому складу загону медаль “За службу миру”.

10

– Під час виконання своїх службових обов’язків українські військовослужбовці показують найкращі людські якості, несуть мир і свободу у ДР Конго. Участь України у міжнародній миротворчій діяльності забезпечує активну її присутність у світових політичних процесах і є одним з основних напрямів державної політики України з питань національної безпеки, – додав командир загону льотчик-снайпер полковник Володимир Колотило.

11

Від імені керівництва Місії ООН зі стабілізації в ДР Конго виступив тимчасово виконуючий обов’язки заступника Командувача силами Місії ООН зі стабілізації в ДР Конго генерал-майор Жан Бало (Jean Baillaud), який від імені керівництва Місії передав привітання українським миротворцям і назвав великою честю разом з українськими військовими відзначати 24 річницю їхнього війська.

13

– Український авіаційний загін присутній в Місії ООН в ДР Конго з 2012 року. З того часу, 5 контингентів українських авіаційних підрозділів відмінно виконували свої завдання. Сьогодні ж Україна має величезний досвід у плані виконання бойових місій і надання різної підтримки наземним військам. Ваш підрозділ відповідає за підтримку доручень ООН на основі широкого спектру завдань, які включають в себе вогневу підтримку військ, озброєний супровід, патрулювання, евакуацію, охоронні і транспортні завдання, – зазначив у своєму виступі генерал-майор Жан Бало (Jean Baillaud).

15

Він також наголосив на тому, що українські військовослужбовці дисципліновані і віддані у виконанні будь-якого поставленого завдання. Вони завжди виконують усе з щирістю і професіоналізмом. Цей підрозділ завжди готовий виконати завдання будучи на грані можливого, враховуючи технічні обмеження, правила безпеки і погодні умови. А за час цієї ротації українські миротворці продемонстрували показовий рівень відданості, досвіду і високої компетентності виконання обов’язку в ДР Конго.

16

– Я пишаюся тим, що маю можливість працювати з українським авіаційним загоном під егідою Організації Об’єднаних Націй для виконання спільних завдань і благородної мети створення миру і стабільності в ДР Конго, – додав на завершення свого виступу тимчасово виконуючий обов’язки заступника Командувача силами Місії ООН зі стабілізації в ДР Конго генерал-майор Жан Бало (Jean Baillaud).

Під час урочистої церемонії близько 100 військовослужбовців українського Національного контингенту було нагороджено медалями Організації Об’єднаних Націй “За службу миру”.

Своєю чергою, полковник Володимир Колотило запевнив високоповажних гостей, що особовий склад українського вертолітного загону – це високопрофесійний колектив, завжди готовий виконувати складні оперативні завдання Місії ООН у ДР Конго.

7

Цього дня на адресу українських миротворців пролунало ще чимало привітань. Усі вони підкреслювали вагому і передову роль18 окремого вертолітного загону у справі забезпечення миру на території Демократичної Республіки Конго.

6

Як повідомив командир загону за період п’ятої ротації загону у ДР Конго, особовим складом було виконано більш 3340 польотів, з загальним нальотом більш 3254 годин, перевезено біля 15600 пасажирів та 220 тонн вантажу.

Гостей свята запросили до офіцерського клубу, де усі мали можливість під час перегляду відеопрезентації про українське військо також ознайомитися з історією та сучасністю України, традиціями нашого народу, а під час святкового обіду скуштувати українські національні страви.

19

На завершення урочистостей командир 18 окремого вертолітного загону льотчик-снайпер полковник Володимир Колотило подарував іноземним гостям сувенірну символіку нашої держави. Також сторони сфотографувались на згадку.

Помічник командира 18 ОВЗ по звязкам зі ЗМІ

підполковник Назар Волошин

Фото автора

Схожi записи: